Anasayfa
Ara Bul
26 Temmuz 2021, 16:56
Mehmet
Yönetici

4. Sınıf Türkçe Ders Kitabı Sayfa 91-92-93-94-95 Cevapları Koza Yayınları

4. Sınıf Türkçe Ders Kitabı Koza Yayınları  SEVGİ ÇELENGİ Cevapları 

4. Sınıf Türkçe Ders Kitabı Sayfa 91 Cevapları Koza Yayınları 

En sevdiğiniz kişiler kimlerdir? Bu kişileri neden seviyorsunuz?

Cevap: En sevdiğim ve en değer verdiğim kişiler ailemdir. Çünkü bizi her zaman sevecek ve destekleyecek ilk kişiler ailemiz olacaktır.


4. Sınıf Türkçe Ders Kitabı Sayfa 92 Cevapları Koza Yayınları 

1.Etkinlik

Aşağıdaki bilmecelerin cevaplarını şiirde geçen kelimelerden yararlanarak bulunuz. Bu kelimelerin anlamlarını tahmin ediniz. Tahminlerinizi bilmecelerin yanındaki noktalı yerlere yazınız. Tahminlerinizin doğruluğunu kontrol etmek için sözlükteki anlamlarıyla karşılaştırınız.

Cevap: 4. Sınıf Türkçe Sayfa 91-92-93-94-95 Cevapları Koza Yayınları


4. Sınıf Türkçe Ders Kitabı Sayfa 93 Cevapları Koza Yayınları 

2.Etkinlik

Şiirin içeriğiyle ilgili üç soru yazınız. Soruları arkadaşlarınıza yöneltiniz. Onların verdikleri doğru cevapları aşağıdaki yazma alanına yazınız.

Cevap: 4. Sınıf Türkçe Sayfa 91-92-93-94-95 Cevapları Koza Yayınları

3.Etkinlik

Şiirin ana duygusu nedir? Bu ana duyguyu en iyi yansıtan resmi işaretleyiniz. Belirlediğiniz resmin ana duyguyu en iyi şekilde yansıttığı düşüncesine varmanızın nedenini açıklayınız.

Cevap: 4. Sınıf Türkçe Sayfa 91-92-93-94-95 Cevapları Koza Yayınları

Bu resmin ana duyguyu en iyi şekilde yansıttığını düşünüyorum.Çünkü bir öğretmenin sınıf içinde öğrencilerle birlikte eğlenerek ve yeni bilgiler vererek dış hayata hazırlamasını anlatan bir resim olduğunu düşünüyorum.


4. Sınıf Türkçe Ders Kitabı Sayfa 94 Cevapları Koza Yayınları 

4.Etkinlik

Sınıfa getirdiğiniz fotoğrafları aşağıdaki bölümlere yapıştırınız. Bu kişiler hakkında neler düşündüğünüzü, onlara nasıl davrandığınızı ve sevginizi hangi davranışlarla gösterdiğinizi fotoğrafların yanlarındaki yazma alanlarına yazınız.

Cevap:4. Sınıf Türkçe Sayfa 91-92-93-94-95 Cevapları Koza Yayınları

((Bu etkinliği öğrencinin kendisi yapması gerekmektedir.))

5.Etkinlik

Hayvanlar, konuşamamalarına rağmen sevgilerini beden dilleriyle ifade edebiliyorlar. Siz, sevdiklerinize karşı sevginizi gösterirken beden dilinden faydalanıyor musunuz?

Cevap: İnsanlar beden diliyle de sevdiklerine karşı sevgisini gösterebilirler.Örneğin annemize veya babamıza karşı sevgimizi dille söylemesek de sarılarak veya öperek onlara sevgimizi gösterebiliriz.

Beden dilinin anlatmak istediğimiz duyguya katkısı nelerdir? Konu hakkında arkadaşlarınızla konuşunuz. Konuşmanız esnasında öğretmeninizin rehberliğinde tahtaya çıkarak canlandırma yapabilirsiniz.

Cevap: Beden dili, dille söyleyeceğimiz duyguyu yaşatarak anlatmaya yarayan bir iletişim şeklidir. Beden dili sayesinde anlatmak istediğimiz duyguyu karşıdaki kişiye daha iyi yansıtmış oluruz.


4. Sınıf Türkçe Ders Kitabı Sayfa 95 Cevapları Koza Yayınları 

6.Etkinlik

Annenize, babanıza ya da başka bir büyüğünüze duyduğunuz sevgiyi anlatan bir şiir yazınız.

Cevap:

Anne ve babadır, hep yanımızda olan

Bizi sevgiyle sarıp sarmalayan.

Doğru ve yanlışı öğretenlerdir onlar,

Üzmemeliyiz onları onlar iyi ki varlar.

Aşağıya yazdığınız şiirinizin içeriğine uygun bir resim yapınız.

Cevap: 4. Sınıf Türkçe Sayfa 91-92-93-94-95 Cevapları Koza Yayınları

Sonraki Derse Hazırlık

Aile büyüklerinizden birinin pişmanlık yaşadığı bir anısını defterinize yazınız.((Bu etkinliği öğrencinin kendisi yapması gerekmektedir.))

Yorum Yazabilirsiniz.

Lütfen Bu Ödev İle İlgili Bir Bilgi Yazın.


Forum Ders Cevapları Copyright © 2019-2021
Gizlilik Politikası İletişim S.S.S/ Sitemap

Sitemizde Yer Alan Konular İlkokul, ilköğretim, Ortaokul, 1.Sınıf, 2.Sınıf, 3.Sınıf, 4.Sınıf, 5.Sınıf, 6.Sınıf, 7.Sınıf, 8.Sınıf, Din Kültürü, Fen Bilgisi, Hayat Bilgisi, Matematik, Sosyal Bilgiler, Trafik Güvenliği, Türkçe, Ders Kitabı, Sayfa Cevapları, Gibi Konulardan Oluşmaktadır. Yayınlardan Bazıları, Özgün, Beşgen, MEB, Koza, Sonuç, İlke, Cem Ofset, GÜN, Dörtel, Sevgi, Yayınları, Ekoyay, Tutku, İpekyolu, Evren, Tuna, SDR Dikey, ATA, Lisans, ADA, Yayıncılık.