Anasayfa Kitap Cevapları
9 Ocak 2024, 19:41 - Aysel Alpay Yazdı

6. Sınıf Din Kültürü Ders Kitabı Sayfa 57-59. Cevapları Dörtel Yayıncılık

Bir Peygamber Tanıyorum: Hz. Zekeriya (a.s.) Cevapları

2. ÜNİTE NAMAZ: 6. Sınıf Din Kültürü Ders Kitabı Sayfa 57-58-59. Cevapları Dörtel Yayınları


DÜŞÜNELİM

Hz. Zekeriya (a.s.) adını daha önce hiç duydunuz mu? Onun ne zaman ve kimlere peygamber olarak gönderildiğini biliyor musunuz?
Cevap: Evet daha önce duydum. İsrailoğullarına gönderilen Zekeriya Peygamber Roma İmparatorluğu döneminde gönderilmiştir.


Bir Sure Tanıyorum: Fil Suresi ve Anlamı Cevapları

Fil Suresi ve Anlamı

6. Sınıf Din Kültürü Ders Kitabı Sayfa 59 Cevapları Dörtel Yayıncılık

ETKİNLİK

“Fil Olayı”nda ve Fil suresinde dikkatinizi en çok çeken hususlar nelerdir? Bu sureden ve olaydan hangi sonuçlara ulaşabiliriz ve ne gibi mesajlar çıkarabiliriz? Düşüncelerinizi aşağıya yazınız.
Cevap: Fil olayında en çok dikkatimi çeken husus ebabil kuşlarının sayesinde kazanılan zaferdir. Bu olaydan çıkardığım mesaj ise Allah isterse kocaman fil ordusunu küçücük ebabil kuşlarıyla helak edebilir.

Sizde Yorum Yazın


Forum Ders Cevapları Copyright © 2019-2023
Gizlilik Politikası İletişim S.S.S/ Sitemap

Forum Ders Cevapları, Ders Kitabı Cevapları Sitemizde Yer Alan Konular İlkokul, ilköğretim, Ortaokul, 2.Sınıf, 3.Sınıf, 4.Sınıf, 5.Sınıf, 6. Sınıf, 7. Sınıf, 8.Sınıf, Din Kültürü, Fen Bilimleri, Hayat Bilgisi, Matematik, Sosyal Bilgiler, Trafik Güvenliği, Türkçe, Ders Kitabı, Sayfa Cevapları, Gibi Konulardan Oluşmaktadır. Yayınlardan Bazıları, Özgün, Aydın, MEB, Koza, GÜN, Sevgi, Semih Ofset, Yayınları, Ekoyay, Tutku, Gizem, Tuna, SDR Dikey, ATA, ADA, Anadol, Adım Adım, E-Kare, Dizin, Anıttepe, Lisans, Yargı, Berkay, Dersdestek, Bir-Yay, Sonuç, FCM, Yayıncılık, Anka Yayınevi.