Anasayfa Kitap Cevapları
20 Eylül 2022, 23:52 - Zülal Güneş Yazdı

7. Sınıf Din Kültürü Ders Kitabı Sayfa 100-102. Cevapları GÜN Yayınları

Din Anlayışındaki Yorum Farklılıklarının Sebepleri Cevapları

5. ÜNİTE İSLAM DÜŞÜNCESİNDE YORUMLAR 7. Sınıf Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Ders Kitabı Sayfa 100-102. Cevapları GÜN Yayınları

Din Anlayışındaki Yorum Farklılıklarının Sebepleri Cevapları


7. Sınıf Din Kültürü Ders Kitabı Sayfa 100 Cevapları GÜN Yayınları

Sizce insan çocukluk, gençlik ve yaşlılık gibi hayatının çeşitli dönemlerinde aynı şeyleri mi düşünür? İnsanlar her konuda aynı şeyi düşünebilir mi? Niçin?
Cevap: Aynı şeyleri düşünemez. Her yaşımız da düşüncelerimiz biraz daha değişir. Yaşadığımız şeyler  değiştikçe düşüncelerimiz de farklılaşır.

Sonraki Ödev:  7. Sınıf Din Kültürü Ders Kitabı Sayfa 82-84-86-88-89-92-95. Cevapları GÜN Yayınları

7. Sınıf Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Ders Kitabı Sayfa 102 Cevapları GÜN Yayınları

Sizce günümüzde dinî konularda farklı düşünce ve anlayışların ortaya çıkmasının başka ne gibi sebepleri olabilir? Sınıfınızda tartışınız.
Cevap: Dinde peygamber efendimizin davranışlarını gören sahabilerin anlatımları ile yorumlar eklenmiş, yaşam şartları ile değişen görüşler bulunmaktadır.

Sizde Yorum Yazın


Forum Ders Cevapları Copyright © 2019-2022
Gizlilik Politikası İletişim S.S.S/ Sitemap

Forum Ders Cevapları, Ders Kitabı Cevapları Sitemizde Yer Alan Konular İlkokul, ilköğretim, Ortaokul, 2.Sınıf, 3.Sınıf, 4.Sınıf, 5.Sınıf, 6. Sınıf, 7. Sınıf, 8.Sınıf, Din Kültürü, Fen Bilimleri, Hayat Bilgisi, Matematik, Sosyal Bilgiler, Trafik Güvenliği, Türkçe, Ders Kitabı, Sayfa Cevapları, Gibi Konulardan Oluşmaktadır. Yayınlardan Bazıları, Özgün, Aydın, MEB, Koza, GÜN, Sevgi, Semih Ofset, Yayınları, Ekoyay, Tutku, Gizem, Tuna, SDR Dikey, ATA, ADA, Anadol, Adım Adım, E-Kare, Dizin, Anıttepe, Lisans, Yargı, Berkay, Dersdestek, Bir-Yay, Sonuç, FCM, Yayıncılık, Anka Yayınevi.