Anasayfa
Ara Bul
4 Ekim 2021, 14:15

7. Sınıf Sosyal Bilgiler Ders Kitabı Cevapları 17-18-19-20-21. Sayfa MEB Yayınları 2.Kitap

7. Sınıf Sosyal Bilgiler Ders Kitabı Sayfa 17-18-19-20-21. Cevapları MEB Yayınları 2.Kitap Çevremle İletişim Kurabiliyorum

7. Sınıf Sosyal Bilgiler Ders Kitabı Sayfa 17 Cevapları MEB Yayınları-2

Soru: Şeyh Edebâli’nin vasiyetine göre Osman Bey nasıl bir iletişim dili kullanmalıdır? Açıklayınız.

Cevap: Şeyh Edebali’nin söylediğine göre; açık sözlü olmalı, kusurlu birini gördüğümüz zaman kusurunu yüzüne vurmamalı, verdiğimiz sözleri boşa söylememeli ve sözümüzü tutmalıyız.


7. Sınıf Sosyal Bilgiler Ders Kitabı Sayfa 18 Cevapları MEB Yayınları-2

Soru: Aşağıda verilen diyaloglarda iletişimi olumsuz yönde etkileyen davranışları, örnekteki gibi olumlu davranışlara çeviriniz

Cevap:

7. Sınıf Sosyal Bilgiler Ders Kitabı 18 Sayfa Cevapları MEB Yayınları-2


7. Sınıf Sosyal Bilgiler Ders Kitabı Sayfa 19 Cevapları MEB Yayınları-2

Soru: Bireysel ve toplumsal ilişkilerde ben dili kullanımının sağlayacağı yararlar nelerdir? Düşüncelerinizi açıklayınız.

Cevap: Bedensel dil iletişimde çok önemlidir. İletişim kurarken beden dili kullandığımız zaman karşımızdaki insan bizi daya iyi dinleyecektir ve kendimizi daha rahat ve düzgün bir şekilde ifade edebiliriz.


7. Sınıf Sosyal Bilgiler Ders Kitabı Sayfa 20 Cevapları MEB Yayınları-2

Soru: Aşağıda sen dili ve ben diline uygun ifadeler yer almaktadır. Örnekte gösterildiği gibi bu ifadeleri cümle içinde kullanalım.

Cevap:

7. Sınıf Sosyal Bilgiler Ders Kitabı 20 Sayfa Cevapları MEB Yayınları-2


7. Sınıf Sosyal Bilgiler Ders Kitabı Sayfa 21 Cevapları MEB Yayınları-2

Soru: Yukarıdaki örnekte, öğretmenin bir çatışma durumunda uzlaşmayı sağlayabilmek için uyguladığı yönteme dikkat ediniz. Sizler de yaşadığınız bir çatışma durumunu düşününüz. Nasıl uzlaşabileceğiniz hakkında fikir yürütünüz.

Cevap: Hayatta tartışmalar yaşarız. Yaptığımız tartışmalar büyütmeden konuşarak halletmeye çalışmalıyız. Her zaman biz haklıyız diye bir kural yoktur. Herkesin fikri farklıdır. Bu fikirlere düşüncelere saygı duymamız gerekir. Bu sayede barış ortamı sağlamış oluruz.

Yorum Yazabilirsiniz.

Lütfen Bu Ödev İle İlgili Bir Bilgi Yazın.


Forum Ders Cevapları Copyright © 2019-2021
Gizlilik Politikası İletişim S.S.S/ Sitemap

Sitemizde Yer Alan Konular İlkokul, ilköğretim, Ortaokul, 2.Sınıf, 3.Sınıf, 4.Sınıf, 5.Sınıf, 6.Sınıf, 7.Sınıf, 8.Sınıf, Din Kültürü, Fen Bilimleri, Hayat Bilgisi, Matematik, Sosyal Bilgiler, Trafik Güvenliği, Türkçe, Ders Kitabı, Sayfa Cevapları, Gibi Konulardan Oluşmaktadır. Yayınlardan Bazıları, Özgün, Yıldırım, MEB, Koza, GÜN, Sevgi, Semih Ofset, Yayınları, Ekoyay, Pasifik, Tutku, Gizem, Tuna, SDR Dikey, ATA, ADA, Anadol, Bir-Yay, Adım Adım, FCM, Yayıncılık, Anka Yayınevi.