Anasayfa Kitap Cevapları
19 Eylül 2022, 0:53 - Zülal Güneş Yazdı

7. Sınıf Sosyal Bilgiler Ders Kitabı Sayfa 149-150-151-152-153. Cevapları MEB Yayınları

Üretim Yolculuğu Cevapları

5. ÜNİTE: Ekonomi ve Sosyal Hayat 7. Sınıf Sosyal Bilgiler Ders Kitabı Sayfa 149-150-151-152-153. Cevapları MEB Yayınları


7. Sınıf Sosyal Bilgiler Ders Kitabı 149 Sayfa Cevapları MEB Yayınları

Geçmişte yapılan icat ve keşiflerin günümüz teknolojisine katkısı neler olabilir? Açıklayınız.
Cevap: Geçmişte yapılan icatlar ve keşifler ile günümüzde yeni teknolojilerin oluşması onların temelinden gelmektedir. Temeli oluşturulan bu icatların geliştirilmesi ile günümüzdeki hallerini almıştır. Örnek olarak telefonun bulunması zamanla gelişip günümüzdeki görüntülü, canlı hale gelmesidir.

Sonraki Ödev:  Toplum Tarafından Sevilen ve Saygı Duyulan Bir İnsan Olmak İçin İletişim Kurarken Nelere Dikkat Etmeliyiz?

7. Sınıf Sosyal Bilgiler Ders Kitabı 150 Sayfa Cevapları MEB Yayınları

Ulaşım alanındaki gelişmeler ülke ekonomilerini hangi alanda etkilemiş olabilir? Yazınız.
Cevap: Hayvan gücü ile ulaşım sağlanırken demir gücüne geçilerek daha hızlı ve daha güvenli bir şekilde ulaşım sağlanmıştır.


7. Sınıf Sosyal Bilgiler Ders Kitabı 151 Sayfa Cevapları MEB Yayınları

Kendinizi 1800’lü yıllarda yaşayan bir fabrika işçisi olarak hayal ediniz. Çalışma şartlarınızın iyileşmesi için neler yapardınız? Açıklayınız.
Cevap: ben o fabrikada çalışan biri olsaydım çocukların çalıştırılmasını önler, çalışma saatlerin düşürülmesi için belli bir kurum kurar ve haklarımızı arardım.


7. Sınıf Sosyal Bilgiler Ders Kitabı 152 Sayfa Cevapları MEB Yayınları

Üretim teknolojisindeki gelişmelerin sosyal ve ekonomik hayatımıza etkileri nelerdir? Örnekler veriniz
Cevap: Üretim teknolojisi gelişmesi ile fabrikalarda çalışan insanların çalışma saatleri azalmış işler makineler ile yapılarak daha kolay ve daha çabuk hale gelmiştir. İşçilerin iş tehlikesi de azalmıştır.

Sonraki Ödev:  7. Sınıf Sosyal Bilgiler Ders Kitabı Sayfa 213-214-215-217-218-219. Cevapları MEB Yayınları

7. Sınıf Sosyal Bilgiler Ders Kitabı 153 Sayfa Cevapları MEB Yayınları

BİRLİKTE YAPIYORUZ

Görsellerde üretim teknolojilerinin sosyal ve ekonomik hayatımıza etki eden olumsuzlukları anlatılmaktadır. Bu olumsuzlukların neler olduğunu ilgili alanlara yazınız.
Cevap:

7. Sınıf Sosyal Bilgiler Ders Kitabı 153 Sayfa Cevapları MEB Yayınları

Sizde Yorum Yazın


Forum Ders Cevapları Copyright © 2019-2022
Gizlilik Politikası İletişim S.S.S/ Sitemap

Forum Ders Cevapları, Ders Kitabı Cevapları Sitemizde Yer Alan Konular İlkokul, ilköğretim, Ortaokul, 2.Sınıf, 3.Sınıf, 4.Sınıf, 5.Sınıf, 6. Sınıf, 7. Sınıf, 8.Sınıf, Din Kültürü, Fen Bilimleri, Hayat Bilgisi, Matematik, Sosyal Bilgiler, Trafik Güvenliği, Türkçe, Ders Kitabı, Sayfa Cevapları, Gibi Konulardan Oluşmaktadır. Yayınlardan Bazıları, Özgün, Aydın, MEB, Koza, GÜN, Sevgi, Semih Ofset, Yayınları, Ekoyay, Tutku, Gizem, Tuna, SDR Dikey, ATA, ADA, Anadol, Adım Adım, E-Kare, Dizin, Anıttepe, Lisans, Yargı, Berkay, Dersdestek, Bir-Yay, Sonuç, FCM, Yayıncılık, Anka Yayınevi.