Anasayfa Kitap Cevapları
11 Eylül 2023, 3:14 - Zülal Güneş Yazdı

8. Sınıf Din Kültürü Ders Kitabı Sayfa 34-37. Cevapları Anka Yayınları

Zekat ve Sadaka İbadeti Cevapları Anka Yayınları

2. ÜNİTE: ZEKAT VE SADAKA 8. Sınıf Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Ders Kitabı Sayfa 34-37. Cevapları Anka Yayınları


8. Sınıf Din Kültürü Ders Kitabı Sayfa 34 Cevapları Anka Yayınları

Zekât kavramı sözlükte; artma, çoğalma, bereket, temizlenme gibi anlamlara gelir. Bu durum, zekât ibadetiyle ilgili olarak size neler düşündürmektedir?
Cevap: Zekat veren her Müslüman Allah katında da daha çok değerlenip daha çok rızasını alacaktır.

zekat oranları


8. Sınıf Din Kültürü Ders Kitabı Sayfa 37 Cevapları Anka Yayınları

Sadaka-i cariye konulu bir sunu hazırlayınız. Sunuda okul, cami, çeşme, hastane vb. hayır amacıyla yaptırılan eserlere yer veriniz.
Cevap: Kişi öldükten sonra da hayrı devama etmesine sadaka-i Cariye denir. Bunlar; Vakıf kurma, cami, çeşme, köprü, sebil, medrese vb. yapılardır.

Sizde Yorum Yazın


Forum Ders Cevapları Copyright © 2019-2023
Gizlilik Politikası İletişim S.S.S/ Sitemap

Forum Ders Cevapları, Ders Kitabı Cevapları Sitemizde Yer Alan Konular İlkokul, ilköğretim, Ortaokul, 2.Sınıf, 3.Sınıf, 4.Sınıf, 5.Sınıf, 6. Sınıf, 7. Sınıf, 8.Sınıf, Din Kültürü, Fen Bilimleri, Hayat Bilgisi, Matematik, Sosyal Bilgiler, Trafik Güvenliği, Türkçe, Ders Kitabı, Sayfa Cevapları, Gibi Konulardan Oluşmaktadır. Yayınlardan Bazıları, Özgün, Aydın, MEB, Koza, GÜN, Sevgi, Semih Ofset, Yayınları, Ekoyay, Tutku, Gizem, Tuna, SDR Dikey, ATA, ADA, Anadol, Adım Adım, E-Kare, Dizin, Anıttepe, Lisans, Yargı, Berkay, Dersdestek, Bir-Yay, Sonuç, FCM, Yayıncılık, Anka Yayınevi.