Anasayfa Kitap Cevapları
4 Ocak 2023, 20:46 - Zülal Güneş Yazdı

8. Sınıf İnkılap Tarihi Ders Kitabı Sayfa 19-20-22. Cevapları Dersdestek Yayınları

Mustafa Kemal’in Doğumu, Ailesi ve Çocukluğu Cevapları

1. ÜNİTE: BİR KAHRAMAN DOĞUYOR 8. Sınıf İnkılap Tarihi ve Atatürkçülük Ders Kitabı Cevapları 18-19-20-21-22-23-24. Sayfa Dersdestek Yayıncılık


8. Sınıf İnkılap Tarihi Ders Kitabı Sayfa 19 Cevapları Dersdestek Yayıncılık

Mustafa Kemal’in Öğrenim Hayatı Cevapları

Türk milliyetçiliğinin XIX. yüzyılın ikinci yarısından itibaren gelişmesinin nedenleri neler olabilir?
Cevap: Bu dönemde çıkan azınlıkların isyanları milliyetçiliği doğurmuştur. Azınlıklar bağımsızlık isterken Türkler’de birlik olarak Türk milliyetçiliğini savunmuştur.

Sonraki Ödev:  8. Sınıf İnkılap Tarihi Ders Kitabı Sayfa 82-83-84-85-86-87. Cevapları MEB Yayınları

Atatürk’ün fikirlerinin oluşmasında ve askerlik mesleğini seçmesinde Selânik’in hangi özelliklerinin etkili olduğu söylenebilir?
Cevap: Atatürk’ün yaşadığı bölgede o zamanlar milliyetçilik akımı ön plana çıkmış ve azınlıklar bağımsızlık için çıkardıkları isyanları, dış güçlerin emellerini görerek büyümüştür. Bu olaylar onu askerliğe, fikir akımlarının oluşmasına itmiştir.


8. Sınıf İnkılap Tarihi Ders Kitabı Sayfa 20 Cevapları Dersdestek Yayıncılık

Manastır Askeri İdadisi

Mustafa Kemal yukarıda anlatılan girişimini hangi duygularının etkisiyle gerçekleştirmiş olabilir?
Cevap: Türk-Yunan savaşını göre Mustafa Kemal Ülkesine olan sevgisi, bağlılığı ile bu savaşa katılmak istemiştir. Ülkesini düşman eline vermek istemeyip sonuna kadar savunma amacı ile böyle bir girişimde bulunmuştur.


Mustafa Kemal’in Fikir Hayatını Etkileyen Kişiler ve Olaylar Cevapları

8. Sınıf İnkılap Tarihi Ders Kitabı Sayfa 22 Cevapları Dersdestek Yayıncılık

Yukarıdaki şiire göre Ziya Gökalp’in en önemli kaygısı nedir? Şair bu kaygısında haklı mıdır? Neden?
Cevap: Ziya Gökalp’in en önemli kaygısı dilimizin unutulmasıdır. Bence haklı bir kaygıdır. Bir ülkenin en önemli değeri dili ve kültürüdür. Dilin yaşatılması gelecek nesillere aktarılması ülkenin bağımsızlığının ve özgürlüğünün devam etmesini sağlamaktadır.

Sizde Yorum Yazın


Forum Ders Cevapları Copyright © 2019-2023
Gizlilik Politikası İletişim S.S.S/ Sitemap

Forum Ders Cevapları, Ders Kitabı Cevapları Sitemizde Yer Alan Konular İlkokul, ilköğretim, Ortaokul, 2.Sınıf, 3.Sınıf, 4.Sınıf, 5.Sınıf, 6. Sınıf, 7. Sınıf, 8.Sınıf, Din Kültürü, Fen Bilimleri, Hayat Bilgisi, Matematik, Sosyal Bilgiler, Trafik Güvenliği, Türkçe, Ders Kitabı, Sayfa Cevapları, Gibi Konulardan Oluşmaktadır. Yayınlardan Bazıları, Özgün, Aydın, MEB, Koza, GÜN, Sevgi, Semih Ofset, Yayınları, Ekoyay, Tutku, Gizem, Tuna, SDR Dikey, ATA, ADA, Anadol, Adım Adım, E-Kare, Dizin, Anıttepe, Lisans, Yargı, Berkay, Dersdestek, Bir-Yay, Sonuç, FCM, Yayıncılık, Anka Yayınevi.