Anasayfa Kitap Cevapları
27 Nisan 2023, 23:19 - Mehmet Yazdı

Atatürk’ün Hangi Özelliklerini Biliyorsunuz?

Atatürk’ün özellikleri nelerdir?

Atatürk’ün Hangi Özelliklerini Biliyorsunuz

Sonraki Ödev:  4. Sınıf Türkçe Ders Kitabı 44-45-46-47. Sayfa Cevapları MEB Yayınları

Mustafa Kemal Atatürk, pek çok karakter özelliği ile ön plana çıkmıştır. Vatanımızın kurtulması amacı ile büyük bir direniş gerçekleştiren Atatürk’ün en öne çıkan özelliği vatanseverlik olmaktadır.

Aynı zamanda ileri görüşlülüğü de dikkat çeken özellikler arasında yer alır. Sabırlı ve disiplinli bir insan olması onun başarıya ulaşması konusunda büyük rol oynamıştır. İdealist bir karaktere sahip olan Mustafa Kemal Atatürk, aynı zamanda iyi bir eğitimci ve liderlik vasfı taşıyan bir yöneticidir. Karşılaştığı tüm sorunlar için ümitsizliğe kapılmak yerine bir çözüm yolu aramış ve sorunları çözmek için büyük çaba göstermiştir. Dolayısıyla Mustafa Kemal’in çok yönlü bir insan olduğu söylenebilir.

Sonraki Ödev:  Atatürk’ün Akla ve Bilime Verdiği Önemi Anlatan Sözlerini Bulunuz.
Sizde Yorum Yazın


Forum Ders Cevapları Copyright © 2019-2023
Gizlilik Politikası İletişim S.S.S/ Sitemap

Forum Ders Cevapları, Ders Kitabı Cevapları Sitemizde Yer Alan Konular İlkokul, ilköğretim, Ortaokul, 2.Sınıf, 3.Sınıf, 4.Sınıf, 5.Sınıf, 6. Sınıf, 7. Sınıf, 8.Sınıf, Din Kültürü, Fen Bilimleri, Hayat Bilgisi, Matematik, Sosyal Bilgiler, Trafik Güvenliği, Türkçe, Ders Kitabı, Sayfa Cevapları, Gibi Konulardan Oluşmaktadır. Yayınlardan Bazıları, Özgün, Aydın, MEB, Koza, GÜN, Sevgi, Semih Ofset, Yayınları, Ekoyay, Tutku, Gizem, Tuna, SDR Dikey, ATA, ADA, Anadol, Adım Adım, E-Kare, Dizin, Anıttepe, Lisans, Yargı, Berkay, Dersdestek, Bir-Yay, Sonuç, FCM, Yayıncılık, Anka Yayınevi.