Anasayfa Kitap Cevapları
23 Eylül 2023, 1:11 - Mehmet Yazdı

Deprem Hakkında Neler Biliyorsunuz?

Deprem Hakkında Neler Biliyorsunuz? Yazınız.

Sonraki Ödev:  Evinizde Depremden Önce Alınması Gereken Önlemler Neler Olabilir?

Deprem Hakkında Neler Biliyorsunuz

Sonraki Ödev:  3. Sınıf Türkçe Ders Kitabı Sayfa 174-175-176-177-178-179-180 Cevapları MEB Yayınları

Yerkabuğundaki fay hatlarında sıcaklık ve volkanik etkiler nedeniyle yaşanan kırılmalarla oluşan titreşimlerin dalgalar halinde yayılarak yeryüzünü sarsma durumuna deprem denir.

Deprem durumunda sarsılan yeryüzünde bulunan yapı ve eşyalar iyi bir şekilde inşa edilmesiyse ya da sabitlenmediyse can kayıplarına neden olabilmektedir. Depremler her ne kadar ani bir olay olsa da gelişen teknoloji sayesinde deprem dalga şiddetti ve dalgaların ne şekilde yayıldıkları “Sismoloji” bilimi sayesinde ölçülebilmektedir.

Araştırmalar sonucu depremin birçok farklı türü ve şiddeti olduğu bulunmuştur. Deprem şiddet cetveli ile yeryüzüne yapılan yapıların ne şekilde inşa edilmesi ve inşasında hangi malzemelerin kullanılması gerektiği hakkında daha doğru seçimlerin yapılabilmesini sağlamıştır.

Sonraki Ödev:  Teknoloji Konulu Bir Yazı Yazınız. Yazınızda Yabancı Dillerden Dilimize Giren Kelimelerin Türkçe Karşılıklarını Kullanınız.
Sizde Yorum Yazın


Forum Ders Cevapları Copyright © 2019-2023
Gizlilik Politikası İletişim S.S.S/ Sitemap

Forum Ders Cevapları, Ders Kitabı Cevapları Sitemizde Yer Alan Konular İlkokul, ilköğretim, Ortaokul, 2.Sınıf, 3.Sınıf, 4.Sınıf, 5.Sınıf, 6. Sınıf, 7. Sınıf, 8.Sınıf, Din Kültürü, Fen Bilimleri, Hayat Bilgisi, Matematik, Sosyal Bilgiler, Trafik Güvenliği, Türkçe, Ders Kitabı, Sayfa Cevapları, Gibi Konulardan Oluşmaktadır. Yayınlardan Bazıları, Özgün, Aydın, MEB, Koza, GÜN, Sevgi, Semih Ofset, Yayınları, Ekoyay, Tutku, Gizem, Tuna, SDR Dikey, ATA, ADA, Anadol, Adım Adım, E-Kare, Dizin, Anıttepe, Lisans, Yargı, Berkay, Dersdestek, Bir-Yay, Sonuç, FCM, Yayıncılık, Anka Yayınevi.