Anasayfa Kitap Cevapları
29 Nisan 2023, 0:10 - Zülal Güneş Yazdı

Engelli İnsanların Engelsiz Başarıları Vardır. Sözü İle Anlatılmak İstenen Nedir? Açıklayınız.

“Engelli insanların engelsiz başarıları vardır.” Sözünde bizlere Anlatılmak İstenen Nedir?

“Engelli insanların engelsiz başarıları vardır.” sözü ile anlatılmak istenen nedir Açıklayınız.

Sonraki Ödev:  7. Sınıf Türkçe Ders Kitabı Sayfa 150-151-152-153-154-155-156-157-158-159. Cevapları MEB Yayınları

Aslında bakıldığında söz konusu bu söz ile anlatılmak istenilen en temel şey, birtakım başarı elde etmenin hiçbir engele bağlı olmadığıdır.

Buna ek olarak elde edilen başarıya ulaşmak için mutlaka sabırlı olmak gerektiği ve aynı zamanda azimli ve kararlı olmak gerektiği de söylenebilmektedir. Buna göre bakıldığında hayat işte bu anlamlar arasında devam etmektedir. Birey ister engelli olsun ister engelsiz olsun, başarıya ulaşmak da her zaman bu üç durum olmalıdır. Bireylerin başarılarına ulaşması ve elde etmesinde hiçbir engelin önemi yoktur. Bu nedenle bireyler başarılı olmak için karşılaştıkları engelleri bir şekilde aşmalıdır.

Sonraki Ödev:  Bilgi ve Bilginin Gücü İle İlgili Sözler Bulunuz.
Sizde Yorum Yazın


Forum Ders Cevapları Copyright © 2019-2023
Gizlilik Politikası İletişim S.S.S/ Sitemap

Forum Ders Cevapları, Ders Kitabı Cevapları Sitemizde Yer Alan Konular İlkokul, ilköğretim, Ortaokul, 2.Sınıf, 3.Sınıf, 4.Sınıf, 5.Sınıf, 6. Sınıf, 7. Sınıf, 8.Sınıf, Din Kültürü, Fen Bilimleri, Hayat Bilgisi, Matematik, Sosyal Bilgiler, Trafik Güvenliği, Türkçe, Ders Kitabı, Sayfa Cevapları, Gibi Konulardan Oluşmaktadır. Yayınlardan Bazıları, Özgün, Aydın, MEB, Koza, GÜN, Sevgi, Semih Ofset, Yayınları, Ekoyay, Tutku, Gizem, Tuna, SDR Dikey, ATA, ADA, Anadol, Adım Adım, E-Kare, Dizin, Anıttepe, Lisans, Yargı, Berkay, Dersdestek, Bir-Yay, Sonuç, FCM, Yayıncılık, Anka Yayınevi.