Anasayfa Kitap Cevapları
27 Eylül 2023, 20:32 - Mehmet Yazdı

Üzüm Üzüme Baka Baka Kararır. Kır Atın Yanında Duran Ya Huyundan Ya Suyundan. Atasözleriyle Anlatılmak İstenen Husus Nedir?

“Üzüm üzüme baka baka kararır.” “Kır atın yanında duran ya huyundan ya suyundan.” atasözleriyle anlatılmak istenen husus nedir? Düşüncelerinizi aşağıya yazınız.

Sonraki Ödev:  Ağaç yaşken eğilir. atasözü ne anlama gelir? Düşüncelerinizi aşağıya yazınız.

üzüm Üzüme Baka Baka Kararır. Kır Atın Yanında Duran Ya Huyundan Ya Suyundan. Atasözleriyle Anlatılmak İstenen Husus Nedir

Sonraki Ödev:  6. Sınıf Din Kültürü Ders Kitabı Sayfa 60-61-62-64. Cevapları FCM Yayıncılık

Aslında bakıldığında söz konusu bu özlü sözler içerisinde yer alan ilk anlam, bireyin çevresinde kim varsa bir süre sonra ondan huy alabilmekte hatta onun gibi davranabilmektir.

Temel anlam söz konusu bu özlü sözlerde aslında budur. Birey yakın çevresinde bulunan bireylerin huy ve davranışlarını kendine empoze edebilmektedir. Bu durumda zaman içerisinde meydana gelebilmektedir. Bu durum iki bireyin zaman içerisinde birbirine benzemesi şeklinde kısa bir özet halinde açıklanabilmektedir. Buna ek olarak söz konusu iki kişinin birbirine benze durumu sadece davranış olarak değil, düşünce, fikir belirtme açısından da olduğu karşımıza çıkmaktadır. Bu nedenle aslında bu sözlerin ikisi de belirtilen durumu açıklamak için kullanılmaktadır.

Sonraki Ödev:  Sizce Sigara, İçki, Kumar Gibi Zararlı Alışkanlıklardan Korunmak İçin Neler Yapılabilir?
Sonraki Ödev:  İnsanlar Sigara, İçki ve Kumar Gibi Kötü Alışkanlıkların Zararlarını Bildikleri Hâlde Niçin Bu Tür Alışkanlıklara Yönelmektedirler?
Sizde Yorum Yazın


Forum Ders Cevapları Copyright © 2019-2023
Gizlilik Politikası İletişim S.S.S/ Sitemap