Anasayfa Kitap Cevapları
29 Nisan 2023, 14:34 - Mehmet Yazdı

İslam’ın Şartlarını Yazınız.

İslam’ın şartları nelerdir?

Sonraki Ödev:  İslam’ın İnanç Esaslarını Yazınız.

İslam’ın Şartlarını Yazınız.

Sonraki Ödev:  4. Sınıf Din Kültürü Ders Kitabı Sayfa 48-49-50. Cevapları MEB Yayınları

İslami terimler tüm Müslümanlar için geçerlidir. Bu sebeple bütün Müslümanlar İslam’ın şartlarını bilmeli ve bunlara uymalıdır. İslam’ın şartı budur, Kelime-i Şehadet getirmek, oruç tutmak, zekatı vermek, Hacca gitmek ve Namaz kılmaktır.

İslam’ın beş şartı, Sünniler ve Caferi Şiiler tarafından büyük önem verilen İslam’ın beş eylemi. Şehitlik, namaz, zekat, oruç ve hac. Şehitlik dışındaki şartlar, inanç esaslarıdır, yani dini değil, pratiktir, yani eylem ve ibadet koşulları. Çoğu İslam âlimi, dini inancın ilkelerine ilişkin kuralların kabul edilmesi halinde bir kişinin Müslüman olarak kabul edildiğini ve davranışsal ve dini yönlerin en azından inanç açısından bağlayıcı olmadığını iddia eder. iman veya inanç, ancak amel ve ibadet yoluyla tamamlanabilir. Dolayısıyla şehâdete göre Müslüman olduğunu iddia eden bir kimse, namazını eda etmezse, Müslüman olarak kabul edilmez.

Sonraki Ödev:  Ayet, Sure ve Cüz Kavramlarını Açıklayınız.
Sonraki Ödev:  Amentü Duasında Nelerden Bahsedilmektedir. Açıklayınız.
Sizde Yorum Yazın


Forum Ders Cevapları Copyright © 2019-2022
Gizlilik Politikası İletişim S.S.S/ Sitemap

Forum Ders Cevapları, Ders Kitabı Cevapları Sitemizde Yer Alan Konular İlkokul, ilköğretim, Ortaokul, 2.Sınıf, 3.Sınıf, 4.Sınıf, 5.Sınıf, 6. Sınıf, 7. Sınıf, 8.Sınıf, Din Kültürü, Fen Bilimleri, Hayat Bilgisi, Matematik, Sosyal Bilgiler, Trafik Güvenliği, Türkçe, Ders Kitabı, Sayfa Cevapları, Gibi Konulardan Oluşmaktadır. Yayınlardan Bazıları, Özgün, Aydın, MEB, Koza, GÜN, Sevgi, Semih Ofset, Yayınları, Ekoyay, Tutku, Gizem, Tuna, SDR Dikey, ATA, ADA, Anadol, Adım Adım, E-Kare, Dizin, Anıttepe, Lisans, Yargı, Berkay, Dersdestek, Bir-Yay, Sonuç, FCM, Yayıncılık, Anka Yayınevi.