Anasayfa Kitap Cevapları
28 Nisan 2023, 23:54 - Zülal Güneş Yazdı

İyi Bir İnsanın Özellikleri Neler Olabilir? Anlatınız.

İyi Bir İnsan Nasıl Olunur?

Sonraki Ödev:  Masallarda Kullanılan Tekerlemeleri Araştırarak Bulduğunuz Örnekleri Defterinize Not Alınız.

İyi bir insanın özellikleri neler olabilir Anlatınız.

Sonraki Ödev:  7. Sınıf Türkçe Ders Kitabı Sayfa 118-119-120-121-122-123-124-125. Cevapları MEB Yayınları

Aslında bakıldığında iyi bir insanın en önemli özelliği yardımsever olmalıdır. Buna ek olarak iyi bir insanın özellikleri arasında birçok özellik sayılabilmektedir.

Söz konusu bu özellikler ise dürüstlük, uyumluluk, adillik ve hoşgörü sahibi olmak örnek olarak verilebilmektedir. Günümüzde herkesin bildiği iyi insanlar genellikle bu saydığım beş özellik üzerine karakter yapılarına sahiptir. Genellikle kibar bir mizaca sahiptirler ve hiç kimsenin kalbini kırmak istemezler. Buna bağlı olarak da kalp kırmamak için uğraşırlar. Aynı zamanda fedakarlardır ve bencil değillerdir. Bir durum ile karşı karşıya kalındığında kendilerinden ödün verebilirler ve karşı taraf için ellerinden gelen bütün yardımı sağlarlar.

Sonraki Ödev:  Dürüstlük Sizin İçin Ne Anlama Geliyor? Anlatınız.
Sonraki Ödev:  Oluşturduğunuz Kavram Haritasından Yararlanarak Düşüncelerinizi Anlatan Bilgilendirici Bir Metin Yazınız.
Sizde Yorum Yazın


Forum Ders Cevapları Copyright © 2019-2023
Gizlilik Politikası İletişim S.S.S/ Sitemap

Forum Ders Cevapları, Ders Kitabı Cevapları Sitemizde Yer Alan Konular İlkokul, ilköğretim, Ortaokul, 2.Sınıf, 3.Sınıf, 4.Sınıf, 5.Sınıf, 6. Sınıf, 7. Sınıf, 8.Sınıf, Din Kültürü, Fen Bilimleri, Hayat Bilgisi, Matematik, Sosyal Bilgiler, Trafik Güvenliği, Türkçe, Ders Kitabı, Sayfa Cevapları, Gibi Konulardan Oluşmaktadır. Yayınlardan Bazıları, Özgün, Aydın, MEB, Koza, GÜN, Sevgi, Semih Ofset, Yayınları, Ekoyay, Tutku, Gizem, Tuna, SDR Dikey, ATA, ADA, Anadol, Adım Adım, E-Kare, Dizin, Anıttepe, Lisans, Yargı, Berkay, Dersdestek, Bir-Yay, Sonuç, FCM, Yayıncılık, Anka Yayınevi.