Anasayfa Kitap Cevapları
28 Nisan 2023, 23:54 - Zülal Güneş Yazdı

Dürüstlük Sizin İçin Ne Anlama Geliyor? Anlatınız.

“Dürüstlük” Kelimesinden Ne Anlıyorsunuz?

Sonraki Ödev:  İyi Bir İnsanın Özellikleri Neler Olabilir? Anlatınız.

Dürüstlük Sizin İçin Ne Anlama Geliyor Anlatınız.

Sonraki Ödev:  7. Sınıf Türkçe Ders Kitabı Sayfa 118-119-120-121-122-123-124-125. Cevapları MEB Yayınları

Dürüstlük, dini ve milli değerler arasındaki ortak bir özellik olarak gösterilebilir. Dürüstlük benim için ilk önce doğru olmaktır. Yani özü de sözü de bir olmaktır. Ne oluyorsa olduğu gibi yansıtmaktır ve gerçeği söyleyerek bildiğinden de inandığından da şaşmamaktır. Dürüstlüğüm tanımı benim için budur.

Bireylerin yaşamına yön veren pek çok değer olabilir. Bu değerler arasına milli değerler, dini değerler, manevi değerler ve kültürel değerler girebilir. Beşerî değerler insan hayatında çok önemli bir konuma sahiptir. İnsanlar ahlaki ve kültürel değerlerin varlığıyla kendilerine bir yol çizerler. Mesela, çok sevdiğin bir arkadaşın dahi olsa, anlattığı bir şeyi abartarak veya yalan yanlış ifadeler ekleyerek anlatıyorsa, muhakkak onu düzeltmeli ve buna sessiz kalmamalıyız. Çünkü adil ve dürüst olmak bunu gerektirir.

Sonraki Ödev:  Oluşturduğunuz Kavram Haritasından Yararlanarak Düşüncelerinizi Anlatan Bilgilendirici Bir Metin Yazınız.
Sonraki Ödev:  Masallarda Kullanılan Tekerlemeleri Araştırarak Bulduğunuz Örnekleri Defterinize Not Alınız.
Sizde Yorum Yazın


Forum Ders Cevapları Copyright © 2019-2023
Gizlilik Politikası İletişim S.S.S/ Sitemap

Forum Ders Cevapları, Ders Kitabı Cevapları Sitemizde Yer Alan Konular İlkokul, ilköğretim, Ortaokul, 2.Sınıf, 3.Sınıf, 4.Sınıf, 5.Sınıf, 6. Sınıf, 7. Sınıf, 8.Sınıf, Din Kültürü, Fen Bilimleri, Hayat Bilgisi, Matematik, Sosyal Bilgiler, Trafik Güvenliği, Türkçe, Ders Kitabı, Sayfa Cevapları, Gibi Konulardan Oluşmaktadır. Yayınlardan Bazıları, Özgün, Aydın, MEB, Koza, GÜN, Sevgi, Semih Ofset, Yayınları, Ekoyay, Tutku, Gizem, Tuna, SDR Dikey, ATA, ADA, Anadol, Adım Adım, E-Kare, Dizin, Anıttepe, Lisans, Yargı, Berkay, Dersdestek, Bir-Yay, Sonuç, FCM, Yayıncılık, Anka Yayınevi.