Anasayfa Kitap Cevapları
9 Mart 2022, 13:44 - Zahit Yazdı

Karadeniz Bölgesi İle İlgili Bilgiler

Karadeniz Bölgesinin göç vermesinin nedenleri nelerdir

Karadeniz Bölgesi

Karadeniz bölgesi genel olarak tarım ve hayvancılık üzerine geçimlerini sağlamaktadır. İşte bu nedenle Karadeniz bölgesi bazı bölümler dışında göç veren bir bölgemizdir. Karadeniz bölgesinin göç verme nedenleri şunlardır;

  • Tarım alanlarının yetersizliği,
  • Sanayi alanlarının gelişmemesi,
  • Yeterli sağlık sektörünün olmaması yada gelişmemesi,
  • Daha bir eğitim almak.
  • Daha iyi iş imkanlarında çalışmak,
  • Elverişsiz hava koşulları,
  • Daha iyi bir yaşam sürmek istenmesi gibi konular göç vermesinin nedenleri olarak kabul edilmektedir.

Karadeniz bölgesinde bulunan akarsular hangi denize dökülmektedir

Ülkemizde Karadeniz bölgesinde Porsuk ve Sakarya ırmağı, Yenice nehri, Gökırmak, Kızılırmak, Yeşilırmak, ve Çoruh Nehirleri bulunmaktadır. Porsuk ve Sakarya ırmağı, Yenice nehri, Gökırmak, Kızılırmak, Yeşilırmak, ve Çoruh Nehirleri gene aynı şekilde Karadeniz bölgesi içerisinde Karadeniz’e dökülmektedir.

Sonraki Ödev:  Atatürk'ün Kişisel Özellikleri Nelerdir

Karadeniz Bölgesindeki düğünlerde kullanılan müzik aletleri nelerdir

Günümüzde Karadeniz bölgemizde genelikle kemençe yeterli bir çalgı olarak kabul edilebilmektedir. Ancak Karadeniz bölgesi düğünlerde, davul, zurna, kaval cura, tulum gibi çalgı aletlerde kullanılabilmektedir. Karadeniz bölgesine has olan çalgı türü kemençe olarak kabul edilmekte ve horon eşliğinde oynanmaktadır. Ancak düğünlerde eğlence amaçlı olduğu için her tür çalgı olabilmektedir.

Sizde Yorum Yazın


Forum Ders Cevapları Copyright © 2019-2022
Gizlilik Politikası İletişim S.S.S/ Sitemap

Forum Ders Cevapları, Ders Kitabı Cevapları Sitemizde Yer Alan Konular İlkokul, ilköğretim, Ortaokul, 2.Sınıf, 3.Sınıf, 4.Sınıf, 5.Sınıf, 6. Sınıf, 7. Sınıf, 8.Sınıf, Din Kültürü, Fen Bilimleri, Hayat Bilgisi, Matematik, Sosyal Bilgiler, Trafik Güvenliği, Türkçe, Ders Kitabı, Sayfa Cevapları, Gibi Konulardan Oluşmaktadır. Yayınlardan Bazıları, Özgün, Aydın, MEB, Koza, GÜN, Sevgi, Semih Ofset, Yayınları, Ekoyay, Tutku, Gizem, Tuna, SDR Dikey, ATA, ADA, Anadol, Adım Adım, E-Kare, Dizin, Anıttepe, Lisans, Yargı, Berkay, Dersdestek, Bir-Yay, Sonuç, FCM, Yayıncılık, Anka Yayınevi.