Anasayfa Kitap Cevapları
26 Mayıs 2023, 22:29 - Zülal Güneş Yazdı

“Karagöz” Sözcüğünün Zihninizde Uyandırdığı Çağrışımlardan Dört Tanesini Yazınız.

“Karagöz” Sözcüğü Size Neler Çağrıştırıyor?

Sonraki Ödev:  Halı ve Kilimin Anadolu Kültüründeki Yeri Ve Önemi Hakkında Araştırma Yapınız.

“Karagöz” sözcüğünün zihninizde uyandırdığı çağrışımlardan dört tanesini yazınız.

Sonraki Ödev:  7. Sınıf Türkçe Ders Kitabı Sayfa 178-179-180-181-182-183-184-185. Cevapları MEB Yayınları

Bana karagöz denildiğinde aklıma ilk gelen çağrışımlardan dördü, taklit, gölge oyunu, ramazan ve sahnedir. Aslında bu oyunun en temeli de bu dört çağrışıma dayanmaktadır.

Herkesin bildiği gibi karagöz, gölge oyununun bir tipidir. Söz konusu gölge oyunu da ülkemizde geçmişten günümüze genellik ile ramazan aylarında oynatılmaktadır. Buna ek olarak gölge oyununun aslında bir kukla oyunu olduğu bilinmektedir. dört çağırışıma ek olarak kukla da eklenebilmektedir. Bunun yanı sıra karagöz tipinin gölge oyunu içerisinde canlandırılması için bir perdeye de ihtiyaç duyulmaktadır. Genellikle ramazan ayı içerisinde oynatılan gölge oyunu aslında her zaman oynatılabilen bir gölge oyunudur.

Sonraki Ödev:  Sizce Karagöz Sadece Ramazan Ayı Eğlencesi Midir? Neden?
Sizde Yorum Yazın


Forum Ders Cevapları Copyright © 2019-2023
Gizlilik Politikası İletişim S.S.S/ Sitemap

Forum Ders Cevapları, Ders Kitabı Cevapları Sitemizde Yer Alan Konular İlkokul, ilköğretim, Ortaokul, 2.Sınıf, 3.Sınıf, 4.Sınıf, 5.Sınıf, 6. Sınıf, 7. Sınıf, 8.Sınıf, Din Kültürü, Fen Bilimleri, Hayat Bilgisi, Matematik, Sosyal Bilgiler, Trafik Güvenliği, Türkçe, Ders Kitabı, Sayfa Cevapları, Gibi Konulardan Oluşmaktadır. Yayınlardan Bazıları, Özgün, Aydın, MEB, Koza, GÜN, Sevgi, Semih Ofset, Yayınları, Ekoyay, Tutku, Gizem, Tuna, SDR Dikey, ATA, ADA, Anadol, Adım Adım, E-Kare, Dizin, Anıttepe, Lisans, Yargı, Berkay, Dersdestek, Bir-Yay, Sonuç, FCM, Yayıncılık, Anka Yayınevi.