Anasayfa Kitap Cevapları
29 Nisan 2023, 0:03 - Zülal Güneş Yazdı

Sizce Karagöz Sadece Ramazan Ayı Eğlencesi Midir? Neden?

Karagöz Oyunu Sadece Ramazan Eğlencesi Midir?

Sonraki Ödev:  Karagöz Sözcüğünün Zihninizde Uyandırdığı Çağrışımlardan Dört Tanesini Yazınız.

Sizce Karagöz sadece ramazan ayı eğlencesi midir Neden

Sonraki Ödev:  7. Sınıf Türkçe Ders Kitabı Sayfa 178-179-180-181-182-183-184-185. Cevapları MEB Yayınları

Genel itibari ile bakıldığında gölge oyunu karakteri olarak bilinen Karagöz, bir ramazan ayı eğlencesi olarak karşımıza çıkmaktadır. Fakat buna ek olarak denilebilir ki Karagöz aslında sadece ramazan ayı içerisinde oynatılan bir gölge oyunu değildir.

Bunun ramazan ayı eğlencesi olarak sayılması ve genellikle öyle bilinmesi, söz konusu gölge oyununun genellikle ramazan ayı içerisinde oynatılması söylenebilmektedir. Fakat aslında bakıldığında durum böyle değildir. Bana göre Karagöz her zaman oynatılan bir gölge oyunudur. Bu oyunun oynatılması sadece ramazan ayına bağlı değildir. Söz konusu oyun mümkün olan her zaman oynatılmalı ve geçmişin ürünü geleceğe her zaman taşınabilmelidir.

Sonraki Ödev:  Halı ve Kilimin Anadolu Kültüründeki Yeri Ve Önemi Hakkında Araştırma Yapınız.
Sizde Yorum Yazın


Forum Ders Cevapları Copyright © 2019-2023
Gizlilik Politikası İletişim S.S.S/ Sitemap

Forum Ders Cevapları, Ders Kitabı Cevapları Sitemizde Yer Alan Konular İlkokul, ilköğretim, Ortaokul, 2.Sınıf, 3.Sınıf, 4.Sınıf, 5.Sınıf, 6. Sınıf, 7. Sınıf, 8.Sınıf, Din Kültürü, Fen Bilimleri, Hayat Bilgisi, Matematik, Sosyal Bilgiler, Trafik Güvenliği, Türkçe, Ders Kitabı, Sayfa Cevapları, Gibi Konulardan Oluşmaktadır. Yayınlardan Bazıları, Özgün, Aydın, MEB, Koza, GÜN, Sevgi, Semih Ofset, Yayınları, Ekoyay, Tutku, Gizem, Tuna, SDR Dikey, ATA, ADA, Anadol, Adım Adım, E-Kare, Dizin, Anıttepe, Lisans, Yargı, Berkay, Dersdestek, Bir-Yay, Sonuç, FCM, Yayıncılık, Anka Yayınevi.