Anasayfa Kitap Cevapları
28 Nisan 2023, 20:40 - Mehmet Yazdı

Kendimizi Keşfetmek İçin Okumaya ve Düşünmeye İhtiyacımız Var mıdır? Neden? 

Kendimizi Keşfetmek İçin Okumaya ve Düşünmeye İhtiyacımız Var mıdır?

Sonraki Ödev:  İnsanlar Niçin Kitap Okumaya İhtiyaç Duyarlar?

Kendimizi Keşfetmek İçin Okumaya ve Düşünmeye İhtiyacımız Var mıdır Neden 

Sonraki Ödev:  7. Sınıf Türkçe Ders Kitabı Sayfa 86-87-88-89-90-91. Cevapları MEB Yayınları

Kendimizi geliştirmek için okumaya ve düşünmeye tabii ki ihtiyacımız vardır. Okuduğumuz her kitap bize farklı bilgiler öğretir, farklı bilgiler farklı düşünceler geliştirmemizi sağlar ve bu farklı düşünceler bizi geliştirir, sorgulama yeteneğimizi harekete geçirir.

Sorgulamaya başlayınca kendimizi de sorgulamaya ve keşfetmeye başlarız. Okuduklarımızdan öğrendiklerimiz bizim farklı yeteneklerimizin ortaya çıkmasını sağlayabilir. Kendimizi ne kadar tanır, duygularımızın ne kadar farkında olur ve kendimiz hakkında ne kadar düşünürsek o ölçüde kendimizi keşfederiz ve geliştiririz. Kendimizi keşfetmemiz gelişimimizin en önemli kırılma noktasıdır. İnsan kendisinin düşünerek ve keşfederek farkına vardığında artık hiçbir şey eskisi gibi olmayacaktır. Okuyarak farkındalığımız yükselir. Okumak, düşünmek için yapılması gereken en büyük eylemdir.

Sonraki Ödev:  Yazma Alışkanlığının Sağladığı Faydaları Araştırınız.
Sonraki Ödev:  Okumanın “Düşünmek” Üzerindeki Etkileri Nelerdir?
Sizde Yorum Yazın


Forum Ders Cevapları Copyright © 2019-2023
Gizlilik Politikası İletişim S.S.S/ Sitemap

Forum Ders Cevapları, Ders Kitabı Cevapları Sitemizde Yer Alan Konular İlkokul, ilköğretim, Ortaokul, 2.Sınıf, 3.Sınıf, 4.Sınıf, 5.Sınıf, 6. Sınıf, 7. Sınıf, 8.Sınıf, Din Kültürü, Fen Bilimleri, Hayat Bilgisi, Matematik, Sosyal Bilgiler, Trafik Güvenliği, Türkçe, Ders Kitabı, Sayfa Cevapları, Gibi Konulardan Oluşmaktadır. Yayınlardan Bazıları, Özgün, Aydın, MEB, Koza, GÜN, Sevgi, Semih Ofset, Yayınları, Ekoyay, Tutku, Gizem, Tuna, SDR Dikey, ATA, ADA, Anadol, Adım Adım, E-Kare, Dizin, Anıttepe, Lisans, Yargı, Berkay, Dersdestek, Bir-Yay, Sonuç, FCM, Yayıncılık, Anka Yayınevi.