Anasayfa Kitap Cevapları
2 Mayıs 2023, 16:18 - Mehmet Yazdı

Kitap-gazete-dergi Çocuklar İçin En Önemli Kitle İletişim Araçları Olmasına Rağmen Çocukların Okumaya Ayırdıkları Zamanın Az Olmasını Nasıl Açıklayabiliriz?

Kitap-gazete-dergi Çocuklar İçin En Önemli Kitle İletişim Araçları Olmasına Rağmen Çocukların Okumaya Ayırdıkları Zamanın Az Olmasının Nedeni Nedir?

Sonraki Ödev:  İzlediğiniz Reklamların Tüketim Alışkanlığınızı Etkilediğini Düşünüyor Musunuz? Tartışınız.

Kitap-gazete-dergi Çocuklar İçin En Önemli Kitle İletişim Araçları Olmasına Rağmen Çocukların Okumaya Ayırdıkları Zamanın Az Olmasını Nasıl Açıklayabiliriz

Sonraki Ödev:  7. Sınıf Sosyal Bilgiler Ders Kitabı Cevapları 22-23-24-25-26. Sayfa MEB Yayınları

Ailelerin kitap alışkanlığı olmaması çocukları da etkilemektedir. Aynı zamanda internetin yaygın olarak kullanılması ve akıllı cihazların ön plana çıkması çocukların kitap alışkanlığına olumsuz etki etmektedir.

Ailelerin çocuklarına kitap alışkanlığını vermesi gerekmektedir. Bu yüzden anne ve baba da çocukları ile kitap okuyarak bu alışkanlığı desteklemelidir. Çocukların yapması gerektiği şeyler aile yapmaz ise çocuk da yapmayabilir. Anne ve baba rol model olduğu için bu konuda en büyük etken birlikte kitap saati yapmaktır. Günümüzde cep telefonu kullanımı ve televizyon çocuklar için daha eğlenceli olmaktadır. Bu sebeple çocuk en çok keyif aldığı şeyleri yapmaya başlayarak kitap okuma alışkanlığını kaybedebilir. Ayrıca okuma sevgisini kazandırmamak da oldukça etkendir.

Sonraki Ödev:  Televizyon Seyrederken Geçirdiğiniz Zamanı, Arkadaşlarınızla Oyun Oynayarak Geçirirseniz Bunun Sizlere Nasıl Bir Katkısı Olabilir? Tartışınız.
Sonraki Ödev:  Yardımlaşma ve Dayanışma Duygusunun Oluşturulmasında Kitle İletişim Araçlarının Önemi Nedir? Tartışınız.
Sizde Yorum Yazın


Forum Ders Cevapları Copyright © 2019-2023
Gizlilik Politikası İletişim S.S.S/ Sitemap