Anasayfa Kitap Cevapları
23 Eylül 2023, 1:52 - Mehmet Yazdı

Özgür Olmak, İstediğimiz Her Şeyi Yapabilmek Midir? Örneklerle Açıklayınız.

Özgür Olmak, İstediğimiz Her Şeyi Yapabilmek Midir? Örnekler Veriniz.

Sonraki Ödev:  Özgür Olmak Sizce Neden Önemlidir?

Özgür Olmak, İstediğimiz Her Şeyi Yapabilmek Midir Örneklerle Açıklayınız.

Sonraki Ödev:  5. Sınıf Türkçe Ders Kitabı Sayfa 149-150-151-152-153-154 Cevapları Anıttepe Yayınları

Özgür olmak istediğimiz her şeyi yapabilmek değildir. Toplumsal kurallara uygun olarak yapabildiklerimizi yapmaktır. Mesela birini öldürmek onun özgürlüğünü yaşamını hayatını elinden almaktır.

Bir insanın özgürlüğünü belirlemek hiç hoş bir davranış değildir. Yargılanacak bir davranıştır. İnsani değerlere aykırıdır. Yahut başka bir örnek olarak birini zorla bağlamak bu kişinin özgürlüğünü kısıtlamaktır. Kimse kimsenin özgürlüğünü kısıtlayamaz bu açıdan insani değerlere aykırı olarak bu örneği verebiliriz ya da bir insana istemediği bir şeyi zorla yaptırmak. İnsanların özgürlüğünü kısıtlayıcı başka bir davranış olduğundan bahsetmemiz mümkündür. Bu açıdan bakıldığında insanlar sürekli olarak başkalarının özgürlüklerini kısıtlayıcı davranışlar sergilememelidir.

Sonraki Ödev:  Toplumsal Kuralların İhlalini Anlatan Gazete Haberleri Derleyiniz.
Sizde Yorum Yazın


Forum Ders Cevapları Copyright © 2019-2023
Gizlilik Politikası İletişim S.S.S/ Sitemap

Forum Ders Cevapları, Ders Kitabı Cevapları Sitemizde Yer Alan Konular İlkokul, ilköğretim, Ortaokul, 2.Sınıf, 3.Sınıf, 4.Sınıf, 5.Sınıf, 6. Sınıf, 7. Sınıf, 8.Sınıf, Din Kültürü, Fen Bilimleri, Hayat Bilgisi, Matematik, Sosyal Bilgiler, Trafik Güvenliği, Türkçe, Ders Kitabı, Sayfa Cevapları, Gibi Konulardan Oluşmaktadır. Yayınlardan Bazıları, Özgün, Aydın, MEB, Koza, GÜN, Sevgi, Semih Ofset, Yayınları, Ekoyay, Tutku, Gizem, Tuna, SDR Dikey, ATA, ADA, Anadol, Adım Adım, E-Kare, Dizin, Anıttepe, Lisans, Yargı, Berkay, Dersdestek, Bir-Yay, Sonuç, FCM, Yayıncılık, Anka Yayınevi.