Anasayfa Kitap Cevapları
6 Aralık 2022, 15:47 - Mehmet Yazdı

Sahipsiz Olan Memleketin Batması Haktır. Sen Sahip Olursan Bu Vatan Batmayacaktır

Mehmet Akif Ersoy’un “Sahipsiz olan memleketin batması haktır./ Sen sahip olursan bu vatan batmayacaktır.” dizelerinin sizde uyandırdığı duygu ve düşünceleri anlatınız.

Sonraki Ödev:  Vatan Sevgisi Konulu Bir Şiir Araştırınız.

Sahipsiz olan memleketin batması haktır. Sen sahip olursan bu vatan batmayacaktır

Sonraki Ödev:  6. Sınıf Türkçe Ders Kitabı Sayfa 56-58-60-61-62-63 Cevapları MEB Yayınları

Şair dizelerinde vatanımıza sahip çıkmanın önemini vurgularken, sahipsiz vatanlarının ele- güne karşı kötü günlere düştüğünü vurguluyor. Mehmet Akif Ersoy günümüzde vatan şairi olarak bilinen bağımsızlığımızın en önemli sembollerindedir.

Sahipsiz memleketler derken şair ilk olarak burada bağımsızlığını kaybetmiş veya bağımsızlığını kazanamamış toplumları kastediyor. Üzerinde yaşadığımız topraklara sahip çıkmak ve vatanımızın birlik- beraberliği için mücadele etmek önemlidir. Ülkemiz bulunmaz nimetleriyle ön plana çıkan 3 tarafı denizlerle çevrili olan zengin bir ülkedir. Ülkemizin topraklarına sahip çıkmak, onu korumak her Türk evladının görevidir.

Sonraki Ödev:  Birlik ve Beraberlik Konulu Bilgilendirici Bir Metin Yazınız.
Sizde Yorum Yazın


Forum Ders Cevapları Copyright © 2019-2022
Gizlilik Politikası İletişim S.S.S/ Sitemap

Forum Ders Cevapları, Ders Kitabı Cevapları Sitemizde Yer Alan Konular İlkokul, ilköğretim, Ortaokul, 2.Sınıf, 3.Sınıf, 4.Sınıf, 5.Sınıf, 6. Sınıf, 7. Sınıf, 8.Sınıf, Din Kültürü, Fen Bilimleri, Hayat Bilgisi, Matematik, Sosyal Bilgiler, Trafik Güvenliği, Türkçe, Ders Kitabı, Sayfa Cevapları, Gibi Konulardan Oluşmaktadır. Yayınlardan Bazıları, Özgün, Aydın, MEB, Koza, GÜN, Sevgi, Semih Ofset, Yayınları, Ekoyay, Tutku, Gizem, Tuna, SDR Dikey, ATA, ADA, Anadol, Adım Adım, E-Kare, Dizin, Anıttepe, Lisans, Yargı, Berkay, Dersdestek, Bir-Yay, Sonuç, FCM, Yayıncılık, Anka Yayınevi.