Anasayfa Kitap Cevapları
6 Aralık 2022, 15:52 - Mehmet Yazdı

Vatan Kelimesinin Sizde Çağrıştırdığı Duygu ve Düşünceler Nelerdir? Açıklayınız.

Vatan kelimesinin sizde çağrıştırdığı duygu ve düşünceler nelerdir?

Vatan Kelimesinin Sizde Çağrıştırdığı Duygu ve Düşünceler Nelerdir Açıklayınız.

Sonraki Ödev:  6. Sınıf Türkçe Ders Kitabı Sayfa 44-46-47-48-49 Cevapları MEB Yayınları

‘Vatan’ kelimesi, onu duyanlarda duygusal bir tepkiye neden olabilecek askeri bir fiildir. Kelime, bir ulusun ait olduğu toprağı tanımlar. Bir kişinin geldiği ülkeyi belirtmek için kullanılır. Temel olarak, insanların ‘vatan’ kelimesine farklı duygusal tepkileri vardır.

‘Vatan’ terimi tarihsel olarak ve şu anda bir ülkenin topraklarını, nüfusunu, hükumetini ve kültürünü tanımlamak için kullanılmaktadır. Örneğin, Türkiye Cumhuriyeti birçok Türk için bir vatandır. Geçmişte insanlar ülkelerinden bahsederken ‘vatan’ terimini kullanırlardı. Ülkelerinin kültürünü, tarihini ve coğrafyasını tanımlamak için kullanırlardı. Esasen, ülkelerinden söz ederken ‘vatan’ terimini kullanırlardı. Bu açıdan bakıldığında, kelimenin birçok anlamı vardır, dolayısıyla tek bir anlam yoktur.

Sonraki Ödev:  Mustafa Kemal Atatürk ile ilgili bir anı araştırınız.
Sizde Yorum Yazın


Forum Ders Cevapları Copyright © 2019-2022
Gizlilik Politikası İletişim S.S.S/ Sitemap

Forum Ders Cevapları, Ders Kitabı Cevapları Sitemizde Yer Alan Konular İlkokul, ilköğretim, Ortaokul, 2.Sınıf, 3.Sınıf, 4.Sınıf, 5.Sınıf, 6. Sınıf, 7. Sınıf, 8.Sınıf, Din Kültürü, Fen Bilimleri, Hayat Bilgisi, Matematik, Sosyal Bilgiler, Trafik Güvenliği, Türkçe, Ders Kitabı, Sayfa Cevapları, Gibi Konulardan Oluşmaktadır. Yayınlardan Bazıları, Özgün, Aydın, MEB, Koza, GÜN, Sevgi, Semih Ofset, Yayınları, Ekoyay, Tutku, Gizem, Tuna, SDR Dikey, ATA, ADA, Anadol, Adım Adım, E-Kare, Dizin, Anıttepe, Lisans, Yargı, Berkay, Dersdestek, Bir-Yay, Sonuç, FCM, Yayıncılık, Anka Yayınevi.