Anasayfa Kitap Cevapları
29 Nisan 2023, 0:36 - Zülal Güneş Yazdı

“Sanat” Kavramı İle İlgili Düşünceleriniz Nelerdir?

“Sanat” Kavramı Size Neler Çağrıştırmaktadır?

Sonraki Ödev:  Günümüzde Unutulmaya Yüz Tutmuş Sanatlar Hangileridir? Bu Sanatların Unutulma Sebeplerini Araştırınız.

“Sanat” kavramı ile ilgili düşünceleriniz nelerdir

Sonraki Ödev:  7. Sınıf Türkçe Ders Kitabı Sayfa 246-247-248-249-250-251-252-253. Cevapları MEB Yayınları

Sanat kavramı sanatın her alanda olduğunu ve sürekli yeni çalışmalarla kendini belli ettiğini anlatmaktadır. Sanat bence insanların günlük olaylarında kullandığı herhangi bir nesne bile olabilmektedir.

Oluşan nesneler bile bir sanat eseridir. Bu açıdan da sürekli kullandığımız yemek tabaklarını bile örnek gösterebilmekteyiz. Yemek tabakları tasarım ve varoluş olarak oldukça eski zamanlara dayanmaktadır. Bu açıdan da her birinin bir sanat eseri olduğu söylenebilmektedir. Bunun haricinde resim sanatı da oldukça dinlendiren aktiviteler arasında yer almaktadır. İnsanın aklı ve beynindeki düşünceleri yansıttığından dolayı sevilerek yapılan resim sanatında çığır açan pek çok sanatçıda bulunmaktadır. Bunlar dünyaca ünlenmiş kişiler olarak bilinir.

Sonraki Ödev:  Hangi Sanat Dalı İle İlgilenmek İstersiniz? Neden?
Sizde Yorum Yazın


Forum Ders Cevapları Copyright © 2019-2023
Gizlilik Politikası İletişim S.S.S/ Sitemap

Forum Ders Cevapları, Ders Kitabı Cevapları Sitemizde Yer Alan Konular İlkokul, ilköğretim, Ortaokul, 2.Sınıf, 3.Sınıf, 4.Sınıf, 5.Sınıf, 6. Sınıf, 7. Sınıf, 8.Sınıf, Din Kültürü, Fen Bilimleri, Hayat Bilgisi, Matematik, Sosyal Bilgiler, Trafik Güvenliği, Türkçe, Ders Kitabı, Sayfa Cevapları, Gibi Konulardan Oluşmaktadır. Yayınlardan Bazıları, Özgün, Aydın, MEB, Koza, GÜN, Sevgi, Semih Ofset, Yayınları, Ekoyay, Tutku, Gizem, Tuna, SDR Dikey, ATA, ADA, Anadol, Adım Adım, E-Kare, Dizin, Anıttepe, Lisans, Yargı, Berkay, Dersdestek, Bir-Yay, Sonuç, FCM, Yayıncılık, Anka Yayınevi.