Anasayfa Kitap Cevapları
29 Nisan 2023, 0:37 - Zülal Güneş Yazdı

Sanatın Doğuşu ve Sanat Eserlerinin Ortaya Çıkması İle İlgili Araştırma Yapınız.

“Sanatın Doğuşu” ve “Sanat Eserlerinin Ortaya Çıkması” İle İlgili Araştırma Yapınız.

Sonraki Ödev:  Sanatın İnsanlara Katkıları Konulu Bir Yazı Yazınız.

“Sanatın Doğuşu” ve “Sanat Eserlerinin Ortaya Çıkması” İle İlgili Araştırma Yapınız.

Sonraki Ödev:  7. Sınıf Türkçe Ders Kitabı Sayfa 240-241-242-243-244-245. Cevapları MEB Yayınları

Sanatın doğuşu oldukça eski zamanlara dayanmaktadır. Sanatın doğuşunun en büyük katkılarından birisi insanların günlük hayatlarında kullanacağı eşyaları yapmaya başlamasıyla başlamıştır.

Sonrasında hepsi birçok sanat eserleri günümüze kadar ulaşmıştır. Her bir sanat eserinin kendine göre bir zamanda yapılması ve kullanılması işte sanat budur denilecek kadar iyidir. İlk çağda yapılan eserlerin kalıntıları bulunurken arkeolojiden faydalanılmaktadır. Bu açıdan da arkeoloji sayesinde çıkan her bir eser oldukça eski ve muhteşem görünen eserlerdir. Bu açıdan sanat eserlerinin ortaya çıkması insanların ihtiyaçları doğrultusunda olmuştur diyebilmekteyiz. Sanatın doğuşu ne kadar eskiye dayansa da hala oluşan eserler mevcuttur

Sonraki Ödev:  Renklerin Sudaki Sihirli Dansı Söz Grubundan Ne Anlıyorsunuz?
Sonraki Ödev:  Ebru Sanatı Hakkında Neler Biliyorsunuz?
Sonraki Ödev:  Ebru Yapmayı Denediniz Mi? Denemediyseniz Denemek İster Miydiniz? Neden?
Sizde Yorum Yazın


Forum Ders Cevapları Copyright © 2019-2023
Gizlilik Politikası İletişim S.S.S/ Sitemap

Forum Ders Cevapları, Ders Kitabı Cevapları Sitemizde Yer Alan Konular İlkokul, ilköğretim, Ortaokul, 2.Sınıf, 3.Sınıf, 4.Sınıf, 5.Sınıf, 6. Sınıf, 7. Sınıf, 8.Sınıf, Din Kültürü, Fen Bilimleri, Hayat Bilgisi, Matematik, Sosyal Bilgiler, Trafik Güvenliği, Türkçe, Ders Kitabı, Sayfa Cevapları, Gibi Konulardan Oluşmaktadır. Yayınlardan Bazıları, Özgün, Aydın, MEB, Koza, GÜN, Sevgi, Semih Ofset, Yayınları, Ekoyay, Tutku, Gizem, Tuna, SDR Dikey, ATA, ADA, Anadol, Adım Adım, E-Kare, Dizin, Anıttepe, Lisans, Yargı, Berkay, Dersdestek, Bir-Yay, Sonuç, FCM, Yayıncılık, Anka Yayınevi.