Anasayfa Kitap Cevapları
29 Nisan 2023, 17:10 - Mehmet Yazdı

Sizce İyi Bir Babada Bulunması Gereken Özellikler Nelerdir?

Sizce İyi Bir Babada Bulunması Gereken Özellikler Nelerdir? Yazınız.

Sonraki Ödev:  Dedelerinizle Neler Yapmaktan Hoşlanırsınız?

Sizce İyi Bir Babada Bulunması Gereken Özellikler Nelerdir

Sonraki Ödev:  5. Sınıf Din Kültürü Ders Kitabı Sayfa 80-81-82-83-84-85-86-87. Cevapları MEB Yayınları

Aile olmak tam anlamıyla iyi bir anne ve baba olmakla başlamaktadır. Bu yüzden de dünyaya gelecek olan çocukların sağlıklı ve doğru şekilde yetiştirilmesi adına ebeveyne fazlaca görev düşmektedir. Ailenin reisi olarak nitelendirilmekte olan babalar da ise birçok olumlu özellik olursa aile daha huzurlu şekilde hayatını sürdürebilir. Bu açıdan bir babada bulunması gereken bazı özellikler vardır.

İlk olarak adil, dürüst, samimi, ilgili, değer veren ve çocuklarına sevgi aşılayan yapıda olmalıdır. Halden anlaması ve eğitimi bilmesi çocuklarına katkıda bulunması açısından önemlidir. Sevgi ve saygıyı öğretebilmesi, özgürlüklerin farkında olması da oldukça önemlidir. Baba olmak zor olsa da mücadele, azim ve sabır gerektiren en güzel şeydir.

Sonraki Ödev:  Hz. Muhammed'in (s.a.v.) Gençlik Dönemindeki Ahlaki Özellikleri Hakkında Neler Biliyorsunuz?
Sonraki Ödev:  Ailede Sorumlulukların Paylaşılması Sizce Niçin Önemlidir?
Sizde Yorum Yazın


Forum Ders Cevapları Copyright © 2019-2022
Gizlilik Politikası İletişim S.S.S/ Sitemap

Forum Ders Cevapları, Ders Kitabı Cevapları Sitemizde Yer Alan Konular İlkokul, ilköğretim, Ortaokul, 2.Sınıf, 3.Sınıf, 4.Sınıf, 5.Sınıf, 6. Sınıf, 7. Sınıf, 8.Sınıf, Din Kültürü, Fen Bilimleri, Hayat Bilgisi, Matematik, Sosyal Bilgiler, Trafik Güvenliği, Türkçe, Ders Kitabı, Sayfa Cevapları, Gibi Konulardan Oluşmaktadır. Yayınlardan Bazıları, Özgün, Aydın, MEB, Koza, GÜN, Sevgi, Semih Ofset, Yayınları, Ekoyay, Tutku, Gizem, Tuna, SDR Dikey, ATA, ADA, Anadol, Adım Adım, E-Kare, Dizin, Anıttepe, Lisans, Yargı, Berkay, Dersdestek, Bir-Yay, Sonuç, FCM, Yayıncılık, Anka Yayınevi.