Anasayfa Kitap Cevapları
8 Mayıs 2023, 17:23 - Mehmet Yazdı

Sosyal Bilgiler Dersinde Öğrendiklerinizin Size Ne Gibi Faydaları Oldu? Örnekler Veriniz. 

Sosyal Bilgiler Dersinde Öğrendiklerinizin Size Ne Gibi Faydaları Oldu?

Sonraki Ödev:  Gölün Kuruması İnsanları ve Diğer Canlıları Nasıl Etkilemiştir? Açıklayınız.

Sosyal Bilgiler Dersinde Öğrendiklerinizin Size Ne Gibi Faydaları Oldu Örnekler Veriniz. 

Sonraki Ödev:  5. Sınıf Sosyal Bilgiler Ders Kitabı Sayfa 13-14-15-16-17. Cevapları MEB Yayınları

Sosyal Bilgiler dersinden öğrendiklerimiz hayat başarımızı etkilemektedir. İnsanlarla iletişimimiz, sosyal haklarımız, topluma uyum sürecimiz, toplumdaki yerimiz, eğitim sistemimiz, toplumsal kurumlarımız gibi birçok bilgiyi Sosyal Bilgiler dersi sayesinde öğreniriz.

Toplumumuzun ve dünyanın oluşum ve gelişim aşamalarını öğrendiğimiz Tarih ve Coğrafya dersleri sayesinde dünyamızı tanırız, insanları tanırız, doğayı, çevreyi, geçmiş medeniyetleri ve daha birçok bilgileri öğreniriz. Vatandaşlık ve yurttaşlık haklarımızı, hukuku öğrenir, toplu yaşama kurallarına vakıf oluruz. Örneğin ülkemizin dağlarını, ovalarını, göllerini, nehirlerini,bitki örtüsünü, bölgelerde yetişen bitkileri, besinleri, denizleri, yakın ve uzak tarihini, vatandaşlık bilgilerini, kanunları, dünya tarihini, dünya coğrafyasını, milli ve dini bayramlarımızı ve daha birçok hayatımızı etkileyen bilgiyi Sosyal Bilgiler dersi sayesinde öğreniriz.

Sonraki Ödev:  Köylünün Yerinde Olsaydınız Doğal Çevreyi Korumak İçin Nasıl Bir Çözüm Bulurdunuz? Açıklayınız.
Sizde Yorum Yazın


Forum Ders Cevapları Copyright © 2019-2023
Gizlilik Politikası İletişim S.S.S/ Sitemap

Forum Ders Cevapları, Ders Kitabı Cevapları Sitemizde Yer Alan Konular İlkokul, ilköğretim, Ortaokul, 2.Sınıf, 3.Sınıf, 4.Sınıf, 5.Sınıf, 6. Sınıf, 7. Sınıf, 8.Sınıf, Din Kültürü, Fen Bilimleri, Hayat Bilgisi, Matematik, Sosyal Bilgiler, Trafik Güvenliği, Türkçe, Ders Kitabı, Sayfa Cevapları, Gibi Konulardan Oluşmaktadır. Yayınlardan Bazıları, Özgün, Aydın, MEB, Koza, GÜN, Sevgi, Semih Ofset, Yayınları, Ekoyay, Tutku, Gizem, Tuna, SDR Dikey, ATA, ADA, Anadol, Adım Adım, E-Kare, Dizin, Anıttepe, Lisans, Yargı, Berkay, Dersdestek, Bir-Yay, Sonuç, FCM, Yayıncılık, Anka Yayınevi.