Anasayfa Kitap Cevapları
28 Nisan 2023, 16:04 - Mehmet Yazdı

Atatürk’ün Türk Milleti İçin Yaptığı Fedakarlıklara Örnekler Veriniz.

Atatürk’ün Türk milleti için yaptığı fedakarlıklara örnekler

Sonraki Ödev:  15 Temmuz Şehitlerinden Birinin Yaşam Öyküsünü Araştırınız.

Atatürk'ün Türk Milleti İçin Yaptığı Fedakarlıklara Örnekler Veriniz.

Sonraki Ödev:  6. Sınıf Türkçe Ders Kitabı Sayfa 50-52-53-54-55 Cevapları MEB Yayınları

Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk hayatını Türk milleti için adamış, Türk milletinin en büyük kahramanı ve yol göstericisi olarak bilinir.

Mustafa Kemal’in politikaları bugün Türkiye’de ve onun kurduğu diğer ülkelerde hala izleniyor. Türkçede ‘kahraman’ anlamına gelen ‘Atatürk’ olarak bilinir; her Türk’ün bu ismi ilkokulda öğrenmesi gerekir. Her yıl 21 Mayıs’ta dünyanın dört bir yanından vatandaşlar, Mustafa Kemal Atatürk’ü anmak için Türkiye’nin Anitatürk kentinde düzenlenen kutlamalara katılıyor.

Şüphesiz dünya tarihinin en büyük şahsiyetlerinden biri olan Mustafa Kemal Atatürk, modern Türkiye’nin kurucusu ve I. Dünya Savaşı sırasında yaptığı reformlarla ünlü bir devlet adamı olarak kabul edilir. Eylemleri çağdaş Türk kültürünü de derinden etkilemiştir. Dünyanın diğer yerlerinde Türk değerlerinden etkilenen kültürler gibi birçok alanda Atatürk’ün izleri bulunuyor.

Sonraki Ödev:  Ulusal Bağımsızlık ve Cumhuriyet
Sizde Yorum Yazın


Forum Ders Cevapları Copyright © 2019-2023
Gizlilik Politikası İletişim S.S.S/ Sitemap

Forum Ders Cevapları, Ders Kitabı Cevapları Sitemizde Yer Alan Konular İlkokul, ilköğretim, Ortaokul, 2.Sınıf, 3.Sınıf, 4.Sınıf, 5.Sınıf, 6. Sınıf, 7. Sınıf, 8.Sınıf, Din Kültürü, Fen Bilimleri, Hayat Bilgisi, Matematik, Sosyal Bilgiler, Trafik Güvenliği, Türkçe, Ders Kitabı, Sayfa Cevapları, Gibi Konulardan Oluşmaktadır. Yayınlardan Bazıları, Özgün, Aydın, MEB, Koza, GÜN, Sevgi, Semih Ofset, Yayınları, Ekoyay, Tutku, Gizem, Tuna, SDR Dikey, ATA, ADA, Anadol, Adım Adım, E-Kare, Dizin, Anıttepe, Lisans, Yargı, Berkay, Dersdestek, Bir-Yay, Sonuç, FCM, Yayıncılık, Anka Yayınevi.