Anasayfa Kitap Cevapları
5 Aralık 2022, 17:08 - Mehmet Yazdı

Toplumda Uyum İçinde Yaşamak İçin Ön Yargılarımızdan Kurtulmanın Önemini Tartışınız.

Toplumda uyum içinde yaşamak için ön yargılarımızdan kurtulmanın önemi nedir?

Sonraki Ödev:  Hak, Sorumluluk ve Özgürlük Arasındaki İlişkiyi Açıklayınız.

Toplumda uyum içinde yaşamak için ön yargılarımızdan kurtulmanın önemini tartışınız.

Sonraki Ödev:  7. Sınıf Sosyal Bilgiler Ders Kitabı Sayfa 10. Cevapları MEB Yayınları

Kişiler iletişim kurarken ya da insanlarla etkileşim halindeyken kesinlikle önyargılı davranmamalıdır. Çünkü bu bariz bir şekilde karşıdaki insana düşüncelerini kabul etmediğini ve kendisine yanlış geldiğini hissettirmek adına yapılan bir eylemdir.

Burada istemli istemsiz fark etmeksizin ilk olarak insanları daha alt seviyeden dinlemeye ve onları anlamaya çalışmaya özen göstermek gerekmektedir. Önyargı henüz tanımadığınız ve hakkında bilgi sahibi olmadığınız insanlara karşı alınan bir tutumdur. Bu da hiçbir ilişkide doğru değildir. Toplumda uyum içinde yaşamak adına önyargılardan kurtulmak daha anlayışlı, medeni ve de hoşgörülü bir hayat sürmemize yardımcı olmaktadır. Aksi takdirde kimse kimseyi dinlemeyerek ve daha tanımaya bile çalışmayarak birbirlerine karşı duvar örerler.

Sonraki Ödev:  Kültürün Temel Ögelerinin Neler Olduğunu Açıklayınız.
Sonraki Ödev:  İletişim kurarken kendimizi farklı özelliklere sahip insanların yerine koymanın önemini tartışınız.
Sizde Yorum Yazın


Forum Ders Cevapları Copyright © 2019-2022
Gizlilik Politikası İletişim S.S.S/ Sitemap

Forum Ders Cevapları, Ders Kitabı Cevapları Sitemizde Yer Alan Konular İlkokul, ilköğretim, Ortaokul, 2.Sınıf, 3.Sınıf, 4.Sınıf, 5.Sınıf, 6. Sınıf, 7. Sınıf, 8.Sınıf, Din Kültürü, Fen Bilimleri, Hayat Bilgisi, Matematik, Sosyal Bilgiler, Trafik Güvenliği, Türkçe, Ders Kitabı, Sayfa Cevapları, Gibi Konulardan Oluşmaktadır. Yayınlardan Bazıları, Özgün, Aydın, MEB, Koza, GÜN, Sevgi, Semih Ofset, Yayınları, Ekoyay, Tutku, Gizem, Tuna, SDR Dikey, ATA, ADA, Anadol, Adım Adım, E-Kare, Dizin, Anıttepe, Lisans, Yargı, Berkay, Dersdestek, Bir-Yay, Sonuç, FCM, Yayıncılık, Anka Yayınevi.