Anasayfa Kitap Cevapları
9 Ekim 2023, 20:39 - Zülal Güneş Yazdı

Suriyeli Göçmenlerin Ülkemizdeki Yaşama Daha Kolay Uyum Sağlamaları ve Daha İyi Koşullarda Yaşam Sürmeleri İçin Neler Yapılmalıdır?

Ülkemizde Yaşayan Suriyeli Göçmenlerin Uyum Sağlaması İçin Neler Yapılabilir? Tartışınız.

Sonraki Ödev:  Doğal Afetlerden Kaynaklanan Göçlerden Hangisinin Ülkemizde Yaşanma İhtimali Daha Azdır? Yazınız.

Suriyeli Göçmenlerin Ülkemizdeki Yaşama Daha Kolay Uyum Sağlamaları ve Daha İyi Koşullarda Yaşam Sürmeleri İçin Neler Yapılmalıdır? Tartışınız.

Sonraki Ödev:  7. Sınıf Sosyal Bilgiler Ders Kitabı Sayfa 105-106-107-108-109-110. Cevapları MEB Yayınları

Barınma ihtiyaçları giderilmeli, iş olanakları arttırılmalı, yaşam standartları yükseltilmelidir. Bu sayede ülkeye daha kolay uyum sağlayabilir ve ülkemizde rahat edebilirler.

Suriyeli göçmenler ülkemizde birçok sorun yaşayabilmektedir. Sağlık ve eğitim alanlarında geride kalarak alana uyum sağlamakta güçlük çekmektedirler. Bu konularda çalışmalar yapılarak ülke içindeki yaşamları daha kolay hâle getirilebilir. Aynı zamanda katılabilecekleri sosyal faaliyetler düzenlenebilir ve bu faaliyetler sayesinde adapte olmaları kolaylaştırılabilir. Böylelikle ülke içinde daha rahat edebilir, refah düzeylerini arttırabilirler. İş olanaklarının arttırılması da oldukça etkili bir durum olacaktır. İş olanakları, barınma yerleri, eğitim ve sağlık konuları daha iyi geliştirilmelidir. Tüm bunlar yapıldığında Suriyeliler ülke içinde daha rahat hareket edebilirler.

Sonraki Ödev:  İnsanların Doğup Büyüdüğü Topraklardan Başka Alanlara Göç Etmesinin Sebepleri Neler Olabilir?
Sonraki Ödev:  Beyin Göçünün Önlenmesi İçin Neler Yapılabilir? Tartışınız.
Sonraki Ödev:  Depremden Kaynaklanan Göçlerin Önlenmesi İçin Deprem Öncesinde Alınması Gereken Tedbirler Nelerdir? Yazınız.
Sonraki Ödev:  Yaşadığınız Yer Geçmişte Doğal Nedenlerden Kaynaklı Göç Yaşamış Mıdır? Yazınız.
Sizde Yorum Yazın


Forum Ders Cevapları Copyright © 2019-2023
Gizlilik Politikası İletişim S.S.S/ Sitemap