Anasayfa Kitap Cevapları
12 Aralık 2022, 18:30 - Mehmet Yazdı

Ülkemizde Bazı Yerlerde Çok Sayıda İnsan Yaşarken Bazı Yerlerde Daha Az İnsan Yaşamaktadır. Bunun Nedeni Ne Olabilir

Ülkemizde bazı yerlerde çok sayıda insan yaşarken bazı yerlerde daha az insan yaşamaktadır. Neden?

Ülkemizde bazı yerlerde çok sayıda insan yaşarken bazı yerlerde daha az insan yaşamaktadır. Bunun nedeni ne olabilir

Sonraki Ödev:  5. Sınıf Sosyal Bilgiler Ders Kitabı Sayfa 76-77-78-79-80. Cevapları MEB Yayınları

Bu durum bazı bölgelerde iş olanağı ve yaşam standardı ile ilgilidir. Eğer bir yörede insan için çok fazla ihtiyacı karşılayan şey varsa insanlar en çok o yörede yaşamak ister. Bu açıdan yöreden yöreye farklı insan sayısında artış meydana gelir. Bu artış ve dağılım genel olarak o yörenin gelişimi ile de yakından ilgilidir.

Çünkü bir yörenin alt yapısı ne kadar çok gelişmiş ise o yörenin insan sayısında da çok artış meydana gelir. Bu da coğrafik olarak farklı bir nüfus dağılımı ortaya koyar. Özellikle nüfus dağılımını incelediğiniz zaman siz de bu alandaki mevcut olan farkı anlık olarak görebilirsiniz.

Sizde Yorum Yazın


Forum Ders Cevapları Copyright © 2019-2022
Gizlilik Politikası İletişim S.S.S/ Sitemap

Forum Ders Cevapları, Ders Kitabı Cevapları Sitemizde Yer Alan Konular İlkokul, ilköğretim, Ortaokul, 2.Sınıf, 3.Sınıf, 4.Sınıf, 5.Sınıf, 6. Sınıf, 7. Sınıf, 8.Sınıf, Din Kültürü, Fen Bilimleri, Hayat Bilgisi, Matematik, Sosyal Bilgiler, Trafik Güvenliği, Türkçe, Ders Kitabı, Sayfa Cevapları, Gibi Konulardan Oluşmaktadır. Yayınlardan Bazıları, Özgün, Aydın, MEB, Koza, GÜN, Sevgi, Semih Ofset, Yayınları, Ekoyay, Tutku, Gizem, Tuna, SDR Dikey, ATA, ADA, Anadol, Adım Adım, E-Kare, Dizin, Anıttepe, Lisans, Yargı, Berkay, Dersdestek, Bir-Yay, Sonuç, FCM, Yayıncılık, Anka Yayınevi.