Anasayfa Kitap Cevapları
1 Mayıs 2023, 19:37 - Zülal Güneş Yazdı

Müslümanlar Kâbe’yi, Mekke ve Medine’yi Görmeyi, Buraları Ziyaret Etmeyi Çok Arzulamaktadırlar? Sizce Bunun Sebepleri Neler Olabilir?

Kabe, Mekke ve Medine’yi Görmek Müslümanlar İçin Neden Önemlidir?

Sonraki Ödev:  Arafat’a Gitme İmkânınız Olsaydı Siz Orada Neler İçin Dua Ederdiniz? Belirtiniz.

Müslümanlar Kâbe’yi, Mekke ve Medine’yi Görmeyi, Buraları Ziyaret Etmeyi Çok Arzulamaktadırlar Sizce Bunun Sebepleri Neler Olabilir

Sonraki Ödev:  7. Sınıf Din Kültürü Ders Kitabı Sayfa 39-40-41-42-43-44-45. Cevapları GÜN Yayınları

Müslümanlar, Peygamberimizin yolundan gitmek ister. Ona layık biri olmak için sünnetlerini uygular. İnançlı Müslümanlar imkan buldukları zaman Mekke’ye gidip ibadetlerini yerine getirirler. Kâbe’yi ziyaret ederler.

Yılın her mevsiminde yüz binlerce Müslüman Kâbe’yi ziyaret ederek ibadetlerini gerçekleştiriyor. Müslümanlar, Allah’ın evi olan, Kâbe’yi ziyaret eder. Burada herkes ibadet etmenin heyecanını yaşar. Umreye giden Müslümanlar kendileri ve sevdikleri için dua eder. Mekke ve Medine’de İslam’ı yaymak için uğraşan bir çok sahabenin mezarı da buradadır. Ayrıca Peygamberimizin kabri de buradadır. Müslümanlar tarafından bu nedenle daha fazla arzulanmasına neden olur. Peygamber efendimizin yaşadığı yerleri dolaşmak onu yakından hissetmemizi sağlar. Her Müslümanın hayallerinden bir tanesi kutsal yerleri ziyaret etmektedir.

Sonraki Ödev:  Hac Denilince Aklınıza Hangi Kavramlar ve Mekânlar Gelmektedir?
Sonraki Ödev:  Müslümanlar Kâbe’yi, Mekke ve Medine’yi Görmeyi, Buraları Ziyaret Etmeyi Çok Arzulamaktadırlar? Sizce Bunun Sebepleri Neler Olabilir?
Sizde Yorum Yazın


Forum Ders Cevapları Copyright © 2019-2023
Gizlilik Politikası İletişim S.S.S/ Sitemap