Anasayfa Kitap Cevapları
27 Nisan 2023, 22:15 - Mehmet Yazdı

Uzay Denince Aklınıza Neler Geliyor?

Uzay Denince Aklınıza Neler Geliyor? Yazınız.

Sonraki Ödev:  Uzaya Yolculuk Konulu, Özenli ve Okunaklı Bir Yazı Yazınız.

Uzay Denince Aklınıza Neler Geliyor

Sonraki Ödev:  3. Sınıf Türkçe Ders Kitabı Sayfa 188-189-190-191-192-193-194 Cevapları MEB Yayınları

Uzay denildiği zaman akla ilk gelen güneş sistemi, yıldızlar ve gezegenler oluyor. Ancak güneş sisteminin dışında da uzayın devam ettiğini unutmamak gerekiyor.

Sonsuz bir boşluk olarak tanımlanabilecek uzay içerisinde bizim de içinde bulunduğumuz Samanyolu galaksisi haricinde pek çok galaksi bulunuyor. Bu bile uzayın ne kadar büyük olabileceğini anlayabilmemize yetiyor. Elbette uzay içerisinde bulunan uzay gemileri ve meteorlar da uzayın bir parçası olarak orada bulunuyor. Bunun yanı sıra kara delikler, farklı güneş sistemleri, yıldızlar, diğer galaksiler uzayın henüz gizemi çözülememiş parçaları arasında dikkat çekiyor. Uzay denin aklıma gelenler arasında ayrıca yer çekimi ve fizik yer alıyor.

Sonraki Ödev:  Uzaya Gitmek İster Miydiniz? Nedenleriyle Açıklayınız.
Sizde Yorum Yazın


Forum Ders Cevapları Copyright © 2019-2022
Gizlilik Politikası İletişim S.S.S/ Sitemap

Forum Ders Cevapları, Ders Kitabı Cevapları Sitemizde Yer Alan Konular İlkokul, ilköğretim, Ortaokul, 2.Sınıf, 3.Sınıf, 4.Sınıf, 5.Sınıf, 6. Sınıf, 7. Sınıf, 8.Sınıf, Din Kültürü, Fen Bilimleri, Hayat Bilgisi, Matematik, Sosyal Bilgiler, Trafik Güvenliği, Türkçe, Ders Kitabı, Sayfa Cevapları, Gibi Konulardan Oluşmaktadır. Yayınlardan Bazıları, Özgün, Aydın, MEB, Koza, GÜN, Sevgi, Semih Ofset, Yayınları, Ekoyay, Tutku, Gizem, Tuna, SDR Dikey, ATA, ADA, Anadol, Adım Adım, E-Kare, Dizin, Anıttepe, Lisans, Yargı, Berkay, Dersdestek, Bir-Yay, Sonuç, FCM, Yayıncılık, Anka Yayınevi.