Anasayfa Kitap Cevapları
28 Nisan 2023, 16:40 - Mehmet Yazdı

Yıllardır Yabancı Bir Ülkede Yaşadığınızı Hayal Ediniz. Aile Üyelerinizden Birine, Ülkenize ve Ailenize Duyduğunuz Özlemi Anlatan Bir Mektup Yazınız.

Yıllardır Yabancı Bir Ülkede Yaşadığınızı Hayal Ediniz. Aile Üyelerinizden Birine, Ülkenize ve Ailenize Bir Mektup Yazınız.

Sonraki Ödev:  Türk Dilinin Ana Dili Olarak Kullanıldığı Devletleri Araştırınız

Yıllardır Yabancı Bir Ülkede Yaşadığınızı Hayal Ediniz. Aile Üyelerinizden Birine, Ülkenize ve Ailenize Duyduğunuz Özlemi Anlatan Bir Mektup Yazınız.

Sonraki Ödev:  6. Sınıf Türkçe Ders Kitabı Sayfa 186-187-188-189-190-191 Cevapları MEB Yayınları

Yabancı ülkede yaşamak kişilerin içinde ailelerinden uzak oldukları için buruk bir his yaratır, buruk bir histen kaynaklı olarak kişiler duygularını mektupla dil getirebilirler.

Sevgili anneciğim ve babacığım sizleri uzun zamandır görmemenin hasretiyle bu mektubu kaleme alırken gözyaşları içinde sizlere yazıyorum. Sizleri çok özledim, memleketimin kokusunu, havasını, hayvanlarını her şeyini özledim, her şeyden öncede senin yemeklerini çok özledim anneciğim. Sizlerden uzakta olmak beni çok üzüyor, buralarda zaman geçmiyor, sizsiz bir hayat benim için buruk bir histen başka bir şey değil. Sizsiz gülsem bile tam anlamıyla hayattan zevk alamıyorum.

Sonraki Ödev:  İnsanlar Eskiden Hangi Ulaşım Araçlarını Kullanırlardı? Araştırınız.
Sonraki Ödev:  Ana Dili Kavramının Sizde Çağrıştırdığı Duygu ve Düşünceleri Arkadaşlarınızla Paylaşınız.
Sizde Yorum Yazın


Forum Ders Cevapları Copyright © 2019-2023
Gizlilik Politikası İletişim S.S.S/ Sitemap