Anasayfa Kitap Cevapları
28 Nisan 2023, 16:28 - Mehmet Yazdı

Telefonsuz, Televizyonsuz ve İnternetsiz Bir Gün Hayal Ediniz. Böyle Bir Günde Arkadaşlarınızla ve Ailenizle İlişkilerinizde Neler Değişirdi?

Telefonsuz, televizyonsuz ve İnternetsiz bir gün hayal ediniz. Böyle bir günde arkadaşlarınızla ve ailenizle ilişkilerinizde neler değişirdi? Aşağıya yazınız.

Sonraki Ödev:  Günümüzde Kullanılan İletişim Araçları İle İlgili Bir Araştırma Yapınız.

Telefonsuz, Televizyonsuz ve İnternetsiz Bir Gün Hayal Ediniz. Böyle Bir Günde Arkadaşlarınızla ve Ailenizle İlişkilerinizde Neler Değişirdi

Sonraki Ödev:  6. Sınıf Türkçe Ders Kitabı Sayfa 90-92-93-94-95 Cevapları MEB Yayınları

Teknolojinin günümüzde hem olumlu hem de olumsuz birçok yönü bulunuyor, teknolojik gelişmeler hayatımızda arkadaşlarımızla iletişim kurmamızı sağlar. Fakat ailemizle olana yüz yüze iletişim bağını düşürürler.

Televizyonsuz bir hayat telefonsuz bir hayat günümüz dünyasında düşünmek imkansızdır. Televizyonun ve telefonun olmadığı bir dünyaya uyandığımızda hayatımızda boşluk olurdu. Düşünseniz sevdiğimiz dizileri ve çizgi filmlerini izleyebileceğimiz bir televizyonumuz yok, arkadaşlarımızla iletişim kurabileceğimiz bir telefon yok, hayat ne kadar zor olurdu. Fakat bu durumun biz de olumlu yönleri de olabilirdi. Örneğin geceleri televizyon ve telefonlar olmasaydı arkadaşlarımızla ve ailemizle daha fazla sohbet edebilirdik.

Sonraki Ödev:  Günlük Yaşamınızda Hangi Teknolojik Araçları Kullanıyorsunuz? Örnekler veriniz.
Sizde Yorum Yazın


Forum Ders Cevapları Copyright © 2019-2023
Gizlilik Politikası İletişim S.S.S/ Sitemap