Anasayfa Kitap Cevapları
2 Mayıs 2023, 2:01 - Mehmet Yazdı

Yurt Dışında Nereye Seyahat Etmek İstersiniz? O Ülkeyi ve İnsanlarını Tanımak Size Neler Kazandırır? Tartışınız.

Yurt Dışında Nereye Seyahat Etmek İstersiniz? O Ülkeyi ve İnsanlarını Tanımak Size Neler Kazandırır?

Yurt Dışında Nereye Seyahat Etmek İstersiniz O Ülkeyi Ve İnsanlarını Tanımak Size Neler Kazandırır Tartışınız.

Sonraki Ödev:  5. Sınıf Sosyal Bilgiler Ders Kitabı Sayfa 177-178-179. Cevapları MEB Yayınları

Tek bir ülkeyi değil, gidebileceğiniz bütün ülkeleri ve medeniyetlerini, kültürlerini ve yaşam tarzlarını tanımak gerektiğine inanırım. Yurtdışı seyahatleri insanların bakış açılarını genişletir. Ön yargılarını ortadan kaldırır.

Gittiğiniz ülkedeki sadece turistik yerlerini gezmeniz size o ülke hakkında genel bir bilgi verebilir. Ama bölgeyi ve insanlarını tanımak için halkın içine girin. Pazar yerlerine gidin orda alışveriş yapın, esnaf lokantalarında yemek yiyin. O ülkenin diğer ülkelere göre yenilikleri değişik adetleri nedir? Onları görmek lazım. O zaman o ülke halkını ve yaşantılarını görmüş olursunuz.  Yeni bir çok şey öğrenmiş olursunuz.

Sizde Yorum Yazın


Forum Ders Cevapları Copyright © 2019-2023
Gizlilik Politikası İletişim S.S.S/ Sitemap

Forum Ders Cevapları, Ders Kitabı Cevapları Sitemizde Yer Alan Konular İlkokul, ilköğretim, Ortaokul, 2.Sınıf, 3.Sınıf, 4.Sınıf, 5.Sınıf, 6. Sınıf, 7. Sınıf, 8.Sınıf, Din Kültürü, Fen Bilimleri, Hayat Bilgisi, Matematik, Sosyal Bilgiler, Trafik Güvenliği, Türkçe, Ders Kitabı, Sayfa Cevapları, Gibi Konulardan Oluşmaktadır. Yayınlardan Bazıları, Özgün, Aydın, MEB, Koza, GÜN, Sevgi, Semih Ofset, Yayınları, Ekoyay, Tutku, Gizem, Tuna, SDR Dikey, ATA, ADA, Anadol, Adım Adım, E-Kare, Dizin, Anıttepe, Lisans, Yargı, Berkay, Dersdestek, Bir-Yay, Sonuç, FCM, Yayıncılık, Anka Yayınevi.