Anasayfa Kitap Cevapları
7 Şubat 2024, 0:35 - Zülal Güneş Yazdı

Seyahat Etmeniz Engellenseydi Neler Hissederdiniz? Tartışınız.

Seyehat Etmek Engel Olsaydı Nasıl Hissederdik?

Sonraki Ödev:  Şehrinizde Gerçekleştirilen Kentsel Dönüşüm Projesi Var Mı? Araştırınız. Varsa Şehrin Görüntüsünü Nasıl Değiştirdiğini Tartışınız.

Seyahat Etmeniz Engellenseydi Neler Hissederdiniz Tartışınız.

Sonraki Ödev:  7. Sınıf Sosyal Bilgiler Ders Kitabı Sayfa 113-114-115. Cevapları MEB Yayınları

Her insan için bir yere yerleşmek te seyahat etmekte temel anayasal haklar arasındadır. Bunu kısıtlayan ve yasaklayan bir zihniyet olamayacağı gibi, bir şekilde bu duruma düşen kişi için de, en temel hakkı olan özgürlüğüne vurulmuş bir darbe olarak görülür ve rahatsız edicidir.

Yasal olarak insanlar, başkalarının hakkına girmeyecek, yasal olacak bir durum ise istediği yere yerleşme hakkına sahiptir. Aynı şekilde istediği yere istediği nedenle seyahat etme hakkına da sahiptir. Seyahat engeli ancak özel durumlarda kabul edilebilir bir durumdur. Genel bir ülke probleminden dolayı güvenlik için devletin aldığı bir karardır. Ya da kişinin işlediği bir suçun karşılığında evden çıkmama ya da seyahat etmeme gibi yasaklara maruz kalması durumda geçerli olabilir. Buna da diyecek bir şey yoktur.

Sonraki Ödev:  Ebola Virüsünün Görüldüğü Ülkelerdeki Karantina Uygulaması, Hangi Hakların Kullanılmasını Engellemektedir? Yazınız.
Sonraki Ödev:  Karantina Uygulanan Ülkelerde Yaşayan İnsanlar, Hangi Sorunlarla Karşılaşırlar? Yazınız.
Sonraki Ödev:  İzinsiz Kurulan Yerleşim Alanlarında Yaşayan Halk, Hangi Altyapı Sorunları İle Karşılaşır? Açıklayınız.
Sizde Yorum Yazın


Forum Ders Cevapları Copyright © 2019-2023
Gizlilik Politikası İletişim S.S.S/ Sitemap