Anasayfa Kitap Cevapları
27 Ekim 2022, 18:20 - Mehmet Yazdı

15 Temmuz Şehitlerinden Birinin Yaşam Öyküsünü Araştırınız.

15 Temmuz şehitlerinden biriyle ilgili araştırdığınız yaşam öyküsünü arkadaşlarınızla paylaşınız.

Sonraki Ödev:  Atatürk'ün Türk Milleti İçin Yaptığı Fedakarlıklara Örnekler Veriniz.

15 Temmuz Şehitlerinden Birinin Yaşam Öyküsünü Araştırınız.

Sonraki Ödev:  6. Sınıf Türkçe Ders Kitabı Sayfa 50-52-53-54-55 Cevapları MEB Yayınları

15 Temmuz hain darbe gecesinin en büyük kahramanlarından birisi de hiç şüphesiz ki Ömer Halisdemir’dir. Onun hayatı herkese örnek olacak düzeydedir.

Ömer Halisdemir 15 Temmuz şehitleri arasında ayrı bir yere sahip olan bir kişiliktir. Başarılı bir öğrencilik hayatından sonra askeri okula başlayan Ömer, askerlikteki vatanseverlik düşünceleriyle her daim ön plana çıktı. Arkadaşları tarafından çok sevilen bir kişilik olan Ömer Halisdemir 15 Temmuz gecesi darbeci generallere ilk kurşunu sıkan kişiydi. 15 Temmuz gecesi ilk kurşunu darbecilere sıkmasıydı şu anda belki de ülkemiz darbecilerin kontrolleri altında olacaktı. Ömer Halisdemir okul hayatında da çok başarılı bir şahsiyetti. Okul hayatında sayısız takdirname- teşekkür- onur belgesi gibi birçok belge aldı. Onun sayesinde Türkiye Cumhuriyeti Devleti darbecilere karşı tam yürek olmuştur.

Sonraki Ödev:  Ulusal Bağımsızlık ve Cumhuriyet
Sizde Yorum Yazın


Forum Ders Cevapları Copyright © 2019-2022
Gizlilik Politikası İletişim S.S.S/ Sitemap

Forum Ders Cevapları, Ders Kitabı Cevapları Sitemizde Yer Alan Konular İlkokul, ilköğretim, Ortaokul, 2.Sınıf, 3.Sınıf, 4.Sınıf, 5.Sınıf, 6. Sınıf, 7. Sınıf, 8.Sınıf, Din Kültürü, Fen Bilimleri, Hayat Bilgisi, Matematik, Sosyal Bilgiler, Trafik Güvenliği, Türkçe, Ders Kitabı, Sayfa Cevapları, Gibi Konulardan Oluşmaktadır. Yayınlardan Bazıları, Özgün, Aydın, MEB, Koza, GÜN, Sevgi, Semih Ofset, Yayınları, Ekoyay, Tutku, Gizem, Tuna, SDR Dikey, ATA, ADA, Anadol, Adım Adım, E-Kare, Dizin, Anıttepe, Lisans, Yargı, Berkay, Dersdestek, Bir-Yay, Sonuç, FCM, Yayıncılık, Anka Yayınevi.