Anasayfa Kitap Cevapları
16 Eylül 2023, 1:37 - Sena Yazdı

3. Sınıf Fen Bilimleri Ders Kitabı Sayfa 35-36-37-38. Cevapları TUNA Yayıncılık

Duyu Organları ve Görevleri Cevapları

2. ÜNİTE: Beş Duyumuz: 3. Sınıf Fen Bilimleri Ders Kitabı Sayfa 35-36-37-38. Cevapları TUNA Yayıncılık

Duyu Organları ve Görevleri Cevapları


Duyu Organlarını Tanıyalım Cevapları

3. Sınıf Fen Bilimleri Ders Kitabı Sayfa 35 Cevapları TUNA Yayıncılık

Peki, çevremizdeki varlıkların görünüşlerini, renklerini, seslerini, kokularını, sert veya yumuşak olmalarını, tatlarını nasıl algılarız? Çevremizi algılamamızı sağlayan duyular nelerdir?
Cevap: Çevremizdeki varlıkların görüntüsünü, kokusunu, seslerini ve benzeri özelliklerini beş duyu organlarımız ile algılarız. Bu beş duyu organımız; göz, kulak, burun, dil ve deridir.


3. Sınıf Fen Bilimleri Ders Kitabı Sayfa 36 Cevapları TUNA Yayıncılık

Bir kır gezisine çıktığımızı düşünelim. Bu kır gezisinde çiçeklerin rengini ve kokusunu, kelebeğin kanadındaki desenleri, kuş seslerini ve rüzgarın esintisini hangi duyularımızla algılarız? Düşünelim.
Cevap: Çiçeklerin rengini gözlerimiz ile görür, kokusunu burnumuzla alır, kelebeğin kanadındaki desenleri gözümüzle görü, kuş seslerini kulağımızla duyar, rüzgarın esintisini derimizle hissederiz.

Sonraki Ödev:  3. Sınıf Fen Bilimleri Ders Kitabı Sayfa 80-81-82-83-84. Cevapları TUNA Yayıncılık

Gözlerimizle Görürüz Cevapları

3. Sınıf Fen Bilimleri Ders Kitabı Sayfa 37 Cevapları TUNA Yayıncılık

Birkaç dakika gözlerimizi kapatalım. Neler hissettiğimizi arkadaşlarımızla paylaşalım.
Cevap: Birkaç dakika gözlerimi kapattığımda karanlıkta kalmış gibi bir hisse kapıldım.


Kendimizi görme engelli bireylerin yerine koyalım. Evden okula giderken ne gibi zorluklar yaşayacağımızı düşünelim. Engelli bireylerin yaşadığı zorluklara çözüm önerilerinde bulunalım.
Cevap: Görme engelli bir birey olsaydım evden okula giderken yolların kötü olmasından dolayı düşme tehlikesi geçirir ve kazaların olmasına sebebiyet verebilirdim. Engelli bireylerin şehirler içerisinde hareket ederken zorlanmamaları için trafik ışık ve levhaları sesli sistemlerle değiştirilmeli, yollar onlara göre tasarlanmalı ve belli sokaklarda onları yönlendirecek görevliler olması gerekir.

Sonraki Ödev:  3. Sınıf Fen Bilimleri Ders Kitabı Sayfa 93-94-95-96-97. Cevapları MEB Yayınları

3. Sınıf Fen Bilimleri Ders Kitabı Sayfa 38 Cevapları TUNA Yayıncılık

Göz sağlığımızı korumak için başka neler yapabileceğimizi arkadaşlarımızla tartışalım.
Cevap: Göz sağlığımızı korumak için, gözümüzün görme yetisini iyileştirecek besinler tüketmeliyiz, gözümüzde yaşadığımız problemleri ciddiye alarak uzmana görünmeli, sık sık yüzümüzü yıkamalı, kirli ellerle dokunmamalı ve gözümüze zarar geleceğini düşündüğümüz yerlerden uzak durmalıyız.

Sizde Yorum Yazın


Forum Ders Cevapları Copyright © 2019-2023
Gizlilik Politikası İletişim S.S.S/ Sitemap

Forum Ders Cevapları, Ders Kitabı Cevapları Sitemizde Yer Alan Konular İlkokul, ilköğretim, Ortaokul, 2.Sınıf, 3.Sınıf, 4.Sınıf, 5.Sınıf, 6. Sınıf, 7. Sınıf, 8.Sınıf, Din Kültürü, Fen Bilimleri, Hayat Bilgisi, Matematik, Sosyal Bilgiler, Trafik Güvenliği, Türkçe, Ders Kitabı, Sayfa Cevapları, Gibi Konulardan Oluşmaktadır. Yayınlardan Bazıları, Özgün, Aydın, MEB, Koza, GÜN, Sevgi, Semih Ofset, Yayınları, Ekoyay, Tutku, Gizem, Tuna, SDR Dikey, ATA, ADA, Anadol, Adım Adım, E-Kare, Dizin, Anıttepe, Lisans, Yargı, Berkay, Dersdestek, Bir-Yay, Sonuç, FCM, Yayıncılık, Anka Yayınevi.