Anasayfa Kitap Cevapları
29 Kasım 2023, 22:32 - Aysel Alpay Yazdı

4. Sınıf Sosyal Bilgiler Ders Kitabı Sayfa 100-103. Cevapları Ferman Yayıncılık

Nedir, Ne Yapar? Cevapları

4. Ünite Zaman İçinde Teknoloji: 4. Sınıf Sosyal Bilgiler Ders Kitabı 100-101-102-103. Sayfa Cevapları Ferman Yayınları


4. Sınıf Sosyal Bilgiler Ders Kitabı Sayfa 100 Cevapları Ferman Yayıncılık

Hazırlanalım

İletişim ve ulaşım teknolojileri olmasaydı yaşamımız nasıl olurdu? Teknolojik ürünlerin günlük yaşamımızdaki yeri ve önemi nedir? Fikirlerinizi söyleyiniz.
Cevap: İletişim ve ulaşım teknolojileri olmasaydı, haber almamız insanlara ulaşmamız zorlaşırdır. Yolculuklar zor ve uzun sürerdi.


Söyleyelim

Sınıfınızda gördüğünüz teknolojik ürünler nelerdir? Adlarını söyleyiniz.
Cevap: Sınıfımızda laptop, akıllı tahta, projektör gibi teknolojik ürünler bulunmaktadır.

Sonraki Ödev:  Ulusal Egemenlik Sözünden Ne Anlıyorsunuz?

4. Sınıf Sosyal Bilgiler Ders Kitabı Sayfa 103 Cevapları Ferman Yayıncılık

Söyleyelim

Günlük yaşamınızda kullandığınız teknolojik ürünlere ilişkin hazırladığınız listeleri okuyunuz. Ardından arkadaşlarınızın listeleriyle benzerlik ve farklılıklarını karşılaştırınız.
Cevap: Genel olarak arkadaşlarımda bu teknolojik ürünleri kullanıyor.

  • Telefon
  • Tablet
  • Bilgisayar
  • Elektronik ev aletleri
  • Televizyon

1.Etkinlik

Defterinize aşağıdaki gibi bir tablo oluşturunuz. Evde, okulda ve sokakta kullandığınız teknolojik ürünleri ve kullanım alanlarını tabloya yazınız.
Cevap:

4. Sınıf Sosyal Bilgiler Ders Kitabı Sayfa 103 Cevapları Ferman Yayıncılık


Sonraki Konuya Hazırlık

En sık kullandığınız teknolojik ürünü belirleyerek bu ürünün gelişim tarihçesini, kullanma alanlarını ve sizin kullanma amacınızı dosya kâğıdına yazınız. Hazırladığınız metni sınıfınıza getiriniz.
Cevap:

Telefon 15 Şubat 1880 gününde Graham Bell tarafından icat edilmiştir. İlk telefon görüşmesi Graham Bell ve Charles Summer Tainter tarafından yapıldı. O zamanlarki ilk ismi radyofondur. Telefon ilk icat edildiğinde sabit hatlar üzerinden kurulmuş ve sadece birbirine bağlı telefonların sesli konuşmalarını iletiyordu. Gün geçtikçe telefonlar daha geniş kullanım alanlarına yayıldı. Telefonlar sabit telefonlara daha sonrasında cep telefonlarına evrildi. Günümüzde cep telefonları iletişim amacı haricinde görüntülü görüşme, internete bağlanmak, bilgi edinmek ve fotoğraf çekilebilmek için kullanılmaktadır.

Sonraki Ödev:  İzmit ve Çevresinin Ekonomik Faaliyetleri İle Yaşadığınız Yerin Ekonomik Faaliyetleri Arasındaki Benzerlikler ve Farklılıklar Nelerdir?

Ben cep telefonuna sahip değilim ancak ailemin telefonlarını genellikle bilgi edinmek, video izlemek ve akrabalarımla görüntülü görüşebilmek için kullanıyorum.

Sizde Yorum Yazın


Forum Ders Cevapları Copyright © 2019-2023
Gizlilik Politikası İletişim S.S.S/ Sitemap