Anasayfa Kitap Cevapları
12 Aralık 2021, 19:54 - Zulal2 Yazdı

5. Sınıf Sosyal Bilgiler Ders Kitabı Sayfa 11-12. Cevapları Ata Yayıncılık

5. Sınıf Sosyal Bilgiler Ders Kitabı Sayfa 11, 12. Cevapları Ata Yayınları Etkin Bir Vatandaşım

Bir Bütünün Parçasıyız ETKİN BİR VATANDAŞIM

5. Sınıf Sosyal Bilgiler Ders Kitabı Sayfa 11 Cevapları Ata Yayıncılık

Soru: Geçen yıl tanıştığınız Sosyal Bilgiler dersinde öğrendiğiniz konuların size sağladığı katkılar neler olmuştur? Açıklayınız.

Cevap: Geçen yıl işlediğimiz Sosyal Bilgiler dersinin bana katkıları;

  • Resmi bir kimliğimin olması ve bunun ne işe yaradığını,
  • Sosyal etkinliklere katılımları,
  • Her kişinin kendine ait özellikleri olduğunu yani insanları daha iyi tanımamı,
  • Milli kültürümüzü,
  • Çevremle ilgili bilgileri öğrenmemde katkıda bulunmuştur.

Cevap2: Geçen yıl olan Sosyal Bilgiler dersinde toplum içinde nasıl davranmamız gerektiğini, kültürel miraslarımızı, iyi bir vatandaş olmanın nasıl olduğunu ve bizlerin nasıl bir birey olduğunu öğrendik.

5. Sınıf Sosyal Bilgiler Ders Kitabı Sayfa 12 Cevapları Ata Yayıncılık

Soru: Sosyal Bilgiler dersinin, etkin bir vatandaş olarak gelişiminize diğer katkıları nelerdir? Örnekler veriniz.

Cevap: Sosyal Bilgiler dersinin sayesinde haklarımızı, toplumda nasıl yaşamamız nasıl davranmamız gerektiğini, çevremize ve insanlara karşı saygılı olmamız gerektiğiniz anladım.

Cevap2: Etkin vatandaş toplumda yapması gereken görev ve sorumluluklarını yerine getiren ve aktif olan kişilere denir. Etkin bir vatandaş her zaman topluma katkıda bulunur. Vergisini veren, haksızlıklara karşı duran yapıları bulunmaktadır.

—-

Sosyal bilgiler dersi gerekli midir? Neden

Elbette gereklidir. Çünkü Sosyal bilgiler dersi yaşadığımız, şehri, ülkeyi hatta dünya üzerindeki yerimizi öğrenmemizi sağlayan bir derstir. Tarihimizle, kültürümüzle ilgili bilgiler öğreniyoruz. Yaşadığımız çevreyi daha iyi tanıyoruz. Sosyal bilgiler dersinin daha birçok faydası vardır.

Bu ders sayesinde kendi özelliklerimizi tanıyıp meslek seçerken dikkatli davranıyoruz. Günlük yaşamında haritadan yararlanma yollarını kavrarız. . Ailesine, ulusuna, vatanına, Atatürk devrim ve ilkelerine bağlı, özverili, iyi vatandaş olarak yetişmeyi sağlar.

LÜTFEN DÜŞÜNCELERİNİZİ BİZİMLE PAYLAŞIN

Yorum Yazabilirsiniz.

Lütfen Bu Ödev İle İlgili Bir Bilgi Yazın.


Forum Ders Cevapları Copyright © 2019-2021
Gizlilik Politikası İletişim S.S.S/ Sitemap

Forum Ders Cevapları, Ders Kitabı Cevapları Sitemizde Yer Alan Konular İlkokul, ilköğretim, Ortaokul, 2.Sınıf, 3.Sınıf, 4.Sınıf, 5.Sınıf, 6. Sınıf, 7. Sınıf, 8.Sınıf, Din Kültürü, Fen Bilimleri, Hayat Bilgisi, Matematik, Sosyal Bilgiler, Trafik Güvenliği, Türkçe, Ders Kitabı, Sayfa Cevapları, Gibi Konulardan Oluşmaktadır. Yayınlardan Bazıları, Özgün, Yıldırım, MEB, Koza, GÜN, Sevgi, Semih Ofset, Yayınları, Ekoyay, Pasifik, Tutku, Gizem, Tuna, SDR Dikey, ATA, ADA, Anadol, Bir-Yay, Adım Adım, FCM, Yayıncılık, Anka Yayınevi.