Anasayfa Kitap Cevapları
10 Mayıs 2022, 16:47 - Zülal Güneş Yazdı

5. Sınıf Sosyal Bilgiler Ders Kitabı Sayfa 153-154-155. Cevapları Ata Yayıncılık

Bizi Biz Yapan Semboller Cevapları

6. ÜNİTE: ETKİN VE SORUMLUYUM 5. Sınıf Sosyal Bilgiler Ders Kitabı Cevapları 153-154-155.  Sayfa Ata Yayınları

Bizi Biz Yapan Semboller Cevapları


5. Sınıf Sosyal Bilgiler Ders Kitabı Sayfa 153 Cevapları Ata Yayınları

“Ben ezelden beridir hür yaşadım, hür yaşarım! ” Mehmet Âkif Ersoy tarafından yazılan İstiklâl Marşı’mızın bu dizesinde vurgulanmak istenen düşünce nedir? Yorumlayınız.
Cevap: Türk toplumu hür yaşayan ve başka devletlerin himayesi altına girmeyen bir toplumdur. Geçmişten bugüne kadar bu böyle devam etmiştir. Böyle de devam edecektir.

Sonraki Ödev:  5. Sınıf Sosyal Bilgiler Ders Kitabı Sayfa 13-14-16. Cevapları Ata Yayıncılık

5. Sınıf Sosyal Bilgiler Ders Kitabı Sayfa 154 Cevapları Ata Yayınları

Anayasa’mızın 7. maddesinde yer alan “Türk Bayrağı Kanunu”nu araştırarak ulaştığınız bilgileri arkadaşlarınızla paylaşınız.
Cevap: Anayasamızın 7. maddesinde Türk bayrağına zara verilmeyeceğini, resmi törenler dışında bayrağımız örtü diye serilmeyeceğini, özel olduğundan bahsedilmektedir.


5. Sınıf Sosyal Bilgiler Ders Kitabı Sayfa 155 Cevapları Ata Yayınları

Öğrendiklerimi Uyguluyorum

Bayrağımız ya da İstiklâl Marşı’mızın sizde uyandırdığı duyguları aşağıdaki alana şiir ya da düzyazı şeklinde ifade ediniz.
Cevap: Bayrak bir milletin özgürlüğünü, bağımsızlığını temsil eden semboldür. Bizim bayrağımız atalarımızın düşman askerlerini topraklarımızdan atarken şehit olmasıyla dökülen kanları ile bayrağa renk vermiş ve bayrağımız sonsuz bir şekilde simgelenmiştir. İşte bayrağımızı gördüğüm ve İstiklal Marşımızı duyduğum zaman gururlanıp özgürlüğümüz için seviniyorum.

Sonraki Ödev:  5. Sınıf Sosyal Bilgiler Ders Kitabı Sayfa 86-87-88. Cevapları MEB Yayınları

Yorum Yazmak İster misin?


Forum Ders Cevapları Copyright © 2019-2022
Gizlilik Politikası İletişim S.S.S/ Sitemap

Forum Ders Cevapları, Ders Kitabı Cevapları Sitemizde Yer Alan Konular İlkokul, ilköğretim, Ortaokul, 2.Sınıf, 3.Sınıf, 4.Sınıf, 5.Sınıf, 6. Sınıf, 7. Sınıf, 8.Sınıf, Din Kültürü, Fen Bilimleri, Hayat Bilgisi, Matematik, Sosyal Bilgiler, Trafik Güvenliği, Türkçe, Ders Kitabı, Sayfa Cevapları, Gibi Konulardan Oluşmaktadır. Yayınlardan Bazıları, Özgün, Yıldırım, MEB, Koza, GÜN, Sevgi, Semih Ofset, Yayınları, Ekoyay, Pasifik, Tutku, Gizem, Tuna, SDR Dikey, ATA, ADA, Anadol, Bir-Yay, Adım Adım, FCM, Yayıncılık, Anka Yayınevi.