Anasayfa Kitap Cevapları
28 Eylül 2022, 2:02 - Zülal Güneş Yazdı

7. Sınıf Din Kültürü Ders Kitabı Sayfa 111-112. Cevapları GÜN Yayınları

Kadirilik Cevapları

5. ÜNİTE İSLAM DÜŞÜNCESİNDE YORUMLAR: 7. Sınıf Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Ders Kitabı Sayfa 111-112. Cevapları GÜN Yayınları


7. Sınıf Din Kültürü Ders Kitabı Sayfa 111 Cevapları GÜN Yayınları

3.2. Kadirilik

Kadirilik ve Abdülkadir Geylani hakkında neler biliyorsunuz?
Cevap: Kadirilik bir tasavvufi yorumdur. Abdulkadir Geylani’nin görüşlerini içermektedir. 1077 yılında Neyf köyünde dünyaya gelmiş, 1166’da Bağdat’ta vefat etmiştir. Görüşlerinin temeli Kuran ve sünnete dayanmaktadır.


ETKİNLİK

Amelleri güzelleştirmek, azmi artırmak, nimete saygı göstermek ne demektir? Sınıfınızda tartışınız
Cevap: Davranışlarımızı güzel kılmak, güzel düşünmek amellerimizi güzelleştirir. Allah’ın bize verdiği nimete saygılı olmak şükretmek gerekir. Bu da güzel davranışlara örnek olup amelimizi güzel yapar.

Sonraki Ödev:  7. Sınıf Din Kültürü Ders Kitabı Sayfa 35-36-38. Cevapları GÜN Yayınları

Nakşibendilik Cevapları

Muhammed Bahauddin Nakşibend Türbesi

Nakşi ve Nakşibendi kavramları sizlere neler çağrıştırmaktadır? Nakşibendilik hakkında neler biliyorsunuz?
Cevap: Nakşibendilik Muhammed Bahauddin Nakşibend’in görüşlerini ve düşüncelerini belirten bir tasavvufi yorum biçimidir. Nakşibendilik te haramdan uzak durmak, dünya malına karşı hırslı olmamak, hayır işlemek en çok tavsiye edilen davranışlardır.


7. Sınıf Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Ders Kitabı Sayfa 112 Cevapları GÜN Yayınları

ETKİNLİK

Nakşibendilikte, “Halk içinde Hak ile beraber olmak” ilkesine büyük önem verilir. “Halk içinde Hak ile beraber olmak” sözüyle anlatılmak istenen nedir? Arkadaşlarınızla yorumlayınız.
Cevap: Halk içinde hak ile beraber olmak demek toplumda doğru ve adaletli olmak demektir. Allah yolundan ayrılmadan hareket etmemiz gerektiği vurgulanmaktadır.

Sizde Yorum Yazın


Forum Ders Cevapları Copyright © 2019-2022
Gizlilik Politikası İletişim S.S.S/ Sitemap

Forum Ders Cevapları, Ders Kitabı Cevapları Sitemizde Yer Alan Konular İlkokul, ilköğretim, Ortaokul, 2.Sınıf, 3.Sınıf, 4.Sınıf, 5.Sınıf, 6. Sınıf, 7. Sınıf, 8.Sınıf, Din Kültürü, Fen Bilimleri, Hayat Bilgisi, Matematik, Sosyal Bilgiler, Trafik Güvenliği, Türkçe, Ders Kitabı, Sayfa Cevapları, Gibi Konulardan Oluşmaktadır. Yayınlardan Bazıları, Özgün, Aydın, MEB, Koza, GÜN, Sevgi, Semih Ofset, Yayınları, Ekoyay, Tutku, Gizem, Tuna, SDR Dikey, ATA, ADA, Anadol, Adım Adım, E-Kare, Dizin, Anıttepe, Lisans, Yargı, Berkay, Dersdestek, Bir-Yay, Sonuç, FCM, Yayıncılık, Anka Yayınevi.