Anasayfa Kitap Cevapları
19 Aralık 2022, 19:20 - Mehmet Yazdı

7. Sınıf Din Kültürü Ders Kitabı Sayfa 39-43-45. Cevapları GÜN Yayınları

Haccın Yapılışı Cevapları

2. ÜNİTE HAC VE KURBAN 7. Sınıf Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Ders Kitabı Sayfa 39-40-41-42-43-44-45. Cevapları GÜN Yayınları

Haccın Yapılışı Cevapları


7. Sınıf Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Ders Kitabı Sayfa 39 Cevapları GÜN Yayınları

Hac denilince aklınıza hangi kavramlar ve mekânlar gelmektedir?
Cevap: Hac dendiği zaman aklıma Mekke gelmektedir. Peygamber efendimizin doğduğu şehirdir. Burada Müslümanların kutsa yeri olan Kabe bulunmaktadır. İnsanların akın akın gittiği Hac ibadetlerini yerine getirdiği yerdir.

Sonraki Ödev:  7. Sınıf Din Kültürü Ders Kitabı Sayfa 97-98. Cevapları GÜN Yayınları

7. Sınıf Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Ders Kitabı Sayfa 43 Cevapları GÜN Yayınları

Yukarıdaki dörtlükte ne anlatılmak isteniyor? Arafat’a gitme imkânınız olsaydı siz orada neler için dua ederdiniz? Belirtiniz
Cevap: Hz. Muhammed’in mezarı ve Müslümanlar için önem teşkil eden Arafat Dağı2nın önemi anlatılmaktadır.


Umre ve Önemi Cevapları

7. Sınıf Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Ders Kitabı Sayfa 45 Cevapları GÜN Yayınları

Müslümanlar Kâbe’yi, Mekke ve Medine’yi görmeyi, buraları ziyaret etmeyi çok arzulamaktadırlar? Sizce bunun sebepleri neler olabilir?
Cevap: Mekke ve Medine Peygamber efendimizin doğup büyüdüğü yaşadığı şehirlerdir. Kabe ise Müslümanlar için kutsal yerdir. Bundan dolayı önem teşkil etmektedir.

Sizde Yorum Yazın


Forum Ders Cevapları Copyright © 2019-2022
Gizlilik Politikası İletişim S.S.S/ Sitemap

Forum Ders Cevapları, Ders Kitabı Cevapları Sitemizde Yer Alan Konular İlkokul, ilköğretim, Ortaokul, 2.Sınıf, 3.Sınıf, 4.Sınıf, 5.Sınıf, 6. Sınıf, 7. Sınıf, 8.Sınıf, Din Kültürü, Fen Bilimleri, Hayat Bilgisi, Matematik, Sosyal Bilgiler, Trafik Güvenliği, Türkçe, Ders Kitabı, Sayfa Cevapları, Gibi Konulardan Oluşmaktadır. Yayınlardan Bazıları, Özgün, Aydın, MEB, Koza, GÜN, Sevgi, Semih Ofset, Yayınları, Ekoyay, Tutku, Gizem, Tuna, SDR Dikey, ATA, ADA, Anadol, Adım Adım, E-Kare, Dizin, Anıttepe, Lisans, Yargı, Berkay, Dersdestek, Bir-Yay, Sonuç, FCM, Yayıncılık, Anka Yayınevi.