Anasayfa
24 Kasım 2021, 20:37

7. Sınıf Din Kültürü Ders Kitabı Sayfa 46-49-50-53-54. Cevapları GÜN Yayınları

7. Sınıf Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Ders Kitabı Sayfa 46-49-50-53-54. Cevapları GÜN Yayınları Kurban İbadeti ve Önemi

7. Sınıf Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Sayfa 46 Cevapları GÜN Yayınları

Soru: Sizce hangi hayvanlar kurban olarak kesilebilir, hangi hayvanlardan kurban olmaz?
Cevap:  Koyun keçi, dana gibi hayvanlar kurban olarak kesilir. Tavuk, ördek, ceylan gibi hayvanlar kurban olarak kesilmez.


7. Sınıf Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Sayfa 49 Cevapları GÜN Yayınları

Soru: Çevrenizde ve toplumda Kurban Bayramı’nda neler yapılmaktadır? Gözlemlerinizi ya da Kurban Bayramı ile ilgili bir anınızı aşağıya yazınız.
Cevap: Kurban bayramının ilk günü bayram namazı kılınır. Bayram namazından sonra Allah için kurbanlar kesilmeye başlar. Kesilen hayvanın etinin bir kısmı yoksullara, bir kısmı komşu, akraba tanıdıklara bir kısmı ise eve ayrılmaktadır. Kurban eti dağıldıktan sonra büyüklere ziyaret başlanır. Gelen misafire kesilen etten yemek pişirilip ikram edilir.


7. Sınıf Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Sayfa 50 Cevapları GÜN Yayınları

Soru: Kâbe hangi peygamber zamanında yapılmıştır?
Cevap: Kabe ilk olarak Hz. Adem zamanında inşa edilmiştir. Bu yer kaybolduğu için Hz. İbrahim ve oğlu Hz. İsmail Kabe’yi tekrar inşa etmişlerdir.


7. Sınıf Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Sayfa 53 Cevapları GÜN Yayınları

Soru: Yukarıdaki ayetleri arkadaşlarınızla yorumlayınız
Cevap: Allah’ın kudretinin sorgulanmaması ve mucizelerine inanılması gerektiğinden bahsedilmektedir.


7. Sınıf Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Sayfa 54 Cevapları GÜN Yayınları

Soru: Yukarıdaki ayetin bizlere vermek istediği mesajlar nelerdir? Bu mesajları doğru anlayan kişi, davranışlarında nelere dikkat etmelidir? Arkadaşlarınızla değerlendiriniz.
Cevap:  Yaptığımız ibadetler, kıldığımız namazların hepsi Allah içindir. Bizler başkası için değil sadece Allah için ibadet ederiz.

Yorum Yazabilirsiniz.

Lütfen Bu Ödev İle İlgili Bir Bilgi Yazın.


Forum Ders Cevapları Copyright © 2019-2021
Gizlilik Politikası İletişim S.S.S/ Sitemap

Forum Ders Cevapları, Ders Kitabı Cevapları Sitemizde Yer Alan Konular İlkokul, ilköğretim, Ortaokul, 2.Sınıf, 3.Sınıf, 4.Sınıf, 5.Sınıf, 6. Sınıf, 7. Sınıf, 8.Sınıf, Din Kültürü, Fen Bilimleri, Hayat Bilgisi, Matematik, Sosyal Bilgiler, Trafik Güvenliği, Türkçe, Ders Kitabı, Sayfa Cevapları, Gibi Konulardan Oluşmaktadır. Yayınlardan Bazıları, Özgün, Yıldırım, MEB, Koza, GÜN, Sevgi, Semih Ofset, Yayınları, Ekoyay, Pasifik, Tutku, Gizem, Tuna, SDR Dikey, ATA, ADA, Anadol, Bir-Yay, Adım Adım, FCM, Yayıncılık, Anka Yayınevi.