Anasayfa
Ara Bul
4 Ekim 2021, 14:12

7. Sınıf Sosyal Bilgiler Ders Kitabı Cevapları 31-32-33. Sayfa MEB Yayınları 2.Kitap

7. Sınıf Sosyal Bilgiler Ders Kitabı Sayfa 31-32-33. Cevapları MEB Yayınları 2.Kitap Benim Hayatım, Benim Özelim

7. Sınıf Sosyal Bilgiler Ders Kitabı 31 Sayfa Cevapları MEB Yayınları-2

Soru: Eğer basın hür ise gazeteci hakkında neden dava açılmıştır? Yukarıdaki haberi göz önünde bulundurarak bunu tartışınız.

Cevap: Basın evet hürdür fakat kişilerin hakları bulunmaktadır. Özel hayatın gizliliği hakkı vardır. Gazeteci bunu ihlal ettiği için suçlu sayılmaktadır. Kimsenin özel yaşantısını fotoğraflayamayız, kimseye bir şey söyleyemeyiz. Bu hakları ihlal ettiğimiz zaman suçlu sayılırız.


7. Sınıf Sosyal Bilgiler Ders Kitabı 32 Sayfa Cevapları MEB Yayınları-2

Soru: Sosyal medyayı kullanırken özel hayatın gizliliğini koruma hakkı ile ilgili sorumluluklarımız nelerdir? Açıklayınız.

Cevap: Paylaşımları sadece bizler değil tanıdığımız tanımadığımız kişilerde yapmaktadır. Bizler onların özel hayatlarını yaydığımız zaman yani fotoğraflarını izinsiz aldığımız zaman suç işlemiş oluruz. Bundan dolayı özel hayatın gizliliği hakkındaki sorumluluklarımızı bilmemiz gerekir.


Soru: Konut dokunulmazlığı denince sizin aklınıza ilk ne geliyor? Açıklayınız

Cevap: Konut dokunulmazlığı denildiği zaman evlere karşı olan dokunulmazlık geliyor. Kimsenin evine izinsiz girip zarar veremeyiz.


7. Sınıf Sosyal Bilgiler Ders Kitabı 33 Sayfa Cevapları MEB Yayınları-2

Soru: Sınıf arkadaşlarınızla çalışma grupları oluşturunuz. Verilen haklar ile ilgili kitle iletişim araçlarından yararlanarak örnek haberler içeren bir proje hazırlayınız. Projenizi sınıf ortamında sununuz.

Cevap: Özel hayatın gizliliği ile ilgili örnek haber

7. Sınıf Sosyal Bilgiler Ders Kitabı 33 Sayfa Cevapları MEB Yayınları-2

 

Yorum Yazabilirsiniz.

Lütfen Bu Ödev İle İlgili Bir Bilgi Yazın.


Forum Ders Cevapları Copyright © 2019-2021
Gizlilik Politikası İletişim S.S.S/ Sitemap

Sitemizde Yer Alan Konular İlkokul, ilköğretim, Ortaokul, 2.Sınıf, 3.Sınıf, 4.Sınıf, 5.Sınıf, 6.Sınıf, 7.Sınıf, 8.Sınıf, Din Kültürü, Fen Bilimleri, Hayat Bilgisi, Matematik, Sosyal Bilgiler, Trafik Güvenliği, Türkçe, Ders Kitabı, Sayfa Cevapları, Gibi Konulardan Oluşmaktadır. Yayınlardan Bazıları, Özgün, Yıldırım, MEB, Koza, GÜN, Sevgi, Semih Ofset, Yayınları, Ekoyay, Pasifik, Tutku, Gizem, Tuna, SDR Dikey, ATA, ADA, Anadol, Bir-Yay, Adım Adım, FCM, Yayıncılık, Anka Yayınevi.