Anasayfa Kitap Cevapları
20 Nisan 2023, 19:57 - Mehmet Yazdı

7. Sınıf Sosyal Bilgiler Ders Kitabı Sayfa 162-163-165 Cevapları Ekoyay Yayıncılık

Sosyal Hayatta Vakıfların Yeri Cevapları

5. ÜNİTE: Ekonomi ve Sosyal Hayat 7. Sınıf Sosyal Bilgiler Ders Kitabı Sayfa 162-163-165 Cevapları Ekoyay Yayıncılık


7. Sınıf Sosyal Bilgiler Ders Kitabı Sayfa 162 Cevapları Ekoyay Yayıncılık

İhtiyacı olan insanlara yardım etmek için elinizde imkânlar olduğunu düşününüz. Bu insanlara yardım etmek için neler yapardınız?
Cevap: İhtiyacı olan insanlara yardım etmek için onlara gıda, kıyafet gibi yardımlarda bulunmalıyız. Eğer gelirimiz iyi ise onlara para yardımında da bulunabiliriz. Ülkede belirli yardım kuruluşları oluşturarak daha çok insana ulaşmak isterdim.

Günümüzde yapılan yardımlaşma ve dayanışmaya dair uygulamalara örnekler veriniz.
Cevap: Günümüzde ihtiyacı olan insanlara yapılan belli sosyal yardım grupları vardır. Bunlar ihtiyacı olan insanın her türlü gıda, kıyafet, sağlık gibi yardımlarda bulunarak onları mutlu ediyorlardır. KIZILAY, YEŞİLAY gibi kurumsal dernekler vardır.

Sonraki Ödev:  Osmanlı Devleti’nde Uygulanan Millet Sistemini İnsan Hakları, Din ve Vicdan Hürriyeti Açısından Değerlendiriniz.

7. Sınıf Sosyal Bilgiler Ders Kitabı Sayfa 163 Cevapları Ekoyay Yayıncılık

A. www.kizilay.org.tr genel ağ adresinden ya da diğer kaynaklardan yararlanarak Türk Kızılayının ilk yardım ile göç ve mülteci hizmetleri alanındaki çalışmalarını araştırınız. Edindiğiniz bilgileri kısaca özetleyiniz. Boş bırakılan çerçevelere bu alanlardaki çalışmalarla ilgili fotoğraf yapıştırınız, resim çiziniz ya da şiir yazınız.

Cevap:

İLK YARDIM

7. Sınıf Sosyal Bilgiler Ders Kitabı Sayfa 163 Cevapları Ekoyay Yayıncılık

Göç ve Mülteci Hizmetleri

7. Sınıf Sosyal Bilgiler Ders Kitabı Sayfa 163 Cevapları Ekoyay Yayıncılık (1)


B. Türk Kızılayının sosyal hayattaki yeri ve önemi hakkındaki düşüncelerinizi yazınız.
Cevap: Kızılay bir yardım kuruluşudur. Bizim gibi insanların yani yardım edebilecek durumda olan insanların bağışları ve yardımlarını Kızılay sayesinde ihtiyacı olan insanlara ulaştırabilmekteyiz. Toplum da barış ve birliği kurmaktadır. Kızılay, felakete uğrayan insanlar arasında din, dil, ırk ayrımı yapmaksızın hepsinin yardımına koşmaktadır.


7. Sınıf Sosyal Bilgiler Ders Kitabı Sayfa 165 Cevapları Ekoyay Yayıncılık

Yaşadığınız yerde hangi alanda sivil toplum kuruluşunun olmasını isterdiniz? Neden?
Cevap: Koruncuk, Türkiye Korumaya Muhtaç Çocuklar Vakfı

Sonraki Ödev:  Televizyon Seyrederken Geçirdiğiniz Zamanı, Arkadaşlarınızla Oyun Oynayarak Geçirirseniz Bunun Sizlere Nasıl Bir Katkısı Olabilir? Tartışınız.

Amacı:Ailesi olmayan, terk edilmiş, ihmal veya isitsmara uğramış, kötü alışkanlıklara karşı savunmasız bırakılmış çocuk ve gençleri, şefkat ve sevgi anlayışının hakim olduğu sağlıklı bir ortamda, oyun, sosyal aktivite, çağdaş eğitim gibi yaşamsal olanaklar ile topluma faydalı bireyler haline gelmektedir.

Ben bu kuruluşun olmasını isterdim. Çünkü çocuklar bu sayede iyi yetişebilir ve ülkeye katkıda bulunabilirler.


Çeşitli sivil toplum kuruluşları, kuruluş amaçları gereği aşağıdaki faaliyetleri yürütmektedir. Bu faaliyetlerin her birinin sosyal hayattaki önemini tabloya yazınız.
Cevap:

7. Sınıf Sosyal Bilgiler Ders Kitabı Sayfa 165 Cevapları Ekoyay Yayıncılık

Sizde Yorum Yazın


Forum Ders Cevapları Copyright © 2019-2022
Gizlilik Politikası İletişim S.S.S/ Sitemap

Forum Ders Cevapları, Ders Kitabı Cevapları Sitemizde Yer Alan Konular İlkokul, ilköğretim, Ortaokul, 2.Sınıf, 3.Sınıf, 4.Sınıf, 5.Sınıf, 6. Sınıf, 7. Sınıf, 8.Sınıf, Din Kültürü, Fen Bilimleri, Hayat Bilgisi, Matematik, Sosyal Bilgiler, Trafik Güvenliği, Türkçe, Ders Kitabı, Sayfa Cevapları, Gibi Konulardan Oluşmaktadır. Yayınlardan Bazıları, Özgün, Aydın, MEB, Koza, GÜN, Sevgi, Semih Ofset, Yayınları, Ekoyay, Tutku, Gizem, Tuna, SDR Dikey, ATA, ADA, Anadol, Adım Adım, E-Kare, Dizin, Anıttepe, Lisans, Yargı, Berkay, Dersdestek, Bir-Yay, Sonuç, FCM, Yayıncılık, Anka Yayınevi.