Anasayfa Kitap Cevapları
29 Eylül 2023, 22:10 - Mehmet Yazdı

Ailenize, Akrabalarınıza, Arkadaşlarınıza, Öğretmenlerinize, Komşularınıza, Hayvanlara ve Doğaya Olan Sevginizi Nasıl Gösterirsiniz?

Ailenize, akrabalarınıza, arkadaşlarınıza, öğretmenlerinize, komşularınıza, hayvanlara ve doğaya olan sevginizi nasıl gösterirsiniz? Yazınız.

Ahlak, Sevgi, Saygı Anlamları

Sonraki Ödev:  4. Sınıf Din Kültürü Ders Kitabı Sayfa 65-66-68-69-70-71. Cevapları MEB Yayınları

Aileme olan sevgimi okulda başarılı olarak, sözüne sadık kalarak, onları manevi olarak destekleyerek ve saygı göstererek gösteriyorum. Sevdiklerimi arayarak, ziyaret ederek, tatil günlerinde evlerini ziyaret ederek, zor zamanlarda orada olup nasıl olduklarını sorarak sevgilerimi sunarım.

Sınıfınız için çok çalışarak, sınav puanlarınızı yükselterek, öğretmenlerinize olan sevginizi böylece gösterin. Öğretmenler Günü’nde küçük hediyeler vermek. Komşularımızı ziyaret eder, onları gördüğümüzde selam verir, gülümseyerek onlara yardım eder, onlara sevgimizi gösteririz. Sevgimi onlara karşı iyilik yaparak, evde yemediklerini israf etmek yerine vererek, yazın evimin camlarını sulayarak gösteriyorum. Doğaya olan sevgimi, yere çöp atmayarak, kirleticileri uyarmak için doğru kelimeleri kullanarak ve çevre gönüllüsü gibi faaliyetlerine katılarak gösteriyorum.

Sonraki Ödev:  Arkadaşların Birbirleriyle Olan İlişkilerinde Olması ve Olmaması Gereken Davranışları Düşünerek İlgili Alanlara Yazınız.
Sizde Yorum Yazın


Forum Ders Cevapları Copyright © 2019-2023
Gizlilik Politikası İletişim S.S.S/ Sitemap