Anasayfa Kitap Cevapları
27 Eylül 2023, 21:27 - Mehmet Yazdı

Allah’ın Eşi ve Benzeri Olmaması Ne Anlama Gelir? Kısaca Açıklayınız.

Allah’ın (c.c.) eşi ve benzeri olmaması ne anlama gelir?

Sonraki Ödev:  Allah’ın Her Şeyi Bilip Görmesi İnsanların Davranışlarını ve İnsan İlişkilerini Nasıl Etkiler?

“Allah'ın Eşi ve Benzeri Olmaması Ne Anlama Gelir? Kısaca Açıklayınız.

Sonraki Ödev:  5. Sınıf Din Kültürü Ders Kitabı Sayfa 33-34-35-36. Cevapları MEB Yayınları

Allah insanlara benzeyen bir yapıya sahip değildir. Sadece insanda değil hiçbir varlığa benzemez onun bir benzeri yoktur.

İnsan ve diğer tüm evrendeki Yaratıcı olan Allah hiç kimseye benzemeyen ve hiçbir insandan benzersiz bir görünüme sahiptir. Bunun yanı sıra Allah’tan başka ilah yoktur O tek yaratıcıdır. Ondan geldik ve yine Ona döneceğiz. Bu nedenle iki tane yaratıcı düşünmek Allah’a şirk koşmaktır. Peygamberler Onun elçisidir. O söyler ve insanlara tebliğ eder yapıp yapmama sadece ve sadece insana kalmıştır. Allah tek yaratandır eşi ve benzeri olması söz konusu olamadığı gibi aynı zamanda ona benzeyen hiçbir varlıkta yoktur. Allah tektir ve birdir ondan başka ilah yoktur.

Sonraki Ödev:  Hz. İbrahim’i Tanıtan Cümleler
Sonraki Ödev:  Dua Ederken Nelere Dikkat Edilmelidir? Yazınız.
Sonraki Ödev:  Allah’ın Her Şeye Gücünün Yetmesi İle İlgili Kur’an-ı Kerim Mealinden Bir Ayet Yazınız.
Sizde Yorum Yazın


Forum Ders Cevapları Copyright © 2019-2023
Gizlilik Politikası İletişim S.S.S/ Sitemap

Forum Ders Cevapları, Ders Kitabı Cevapları Sitemizde Yer Alan Konular İlkokul, ilköğretim, Ortaokul, 2.Sınıf, 3.Sınıf, 4.Sınıf, 5.Sınıf, 6. Sınıf, 7. Sınıf, 8.Sınıf, Din Kültürü, Fen Bilimleri, Hayat Bilgisi, Matematik, Sosyal Bilgiler, Trafik Güvenliği, Türkçe, Ders Kitabı, Sayfa Cevapları, Gibi Konulardan Oluşmaktadır. Yayınlardan Bazıları, Özgün, Aydın, MEB, Koza, GÜN, Sevgi, Semih Ofset, Yayınları, Ekoyay, Tutku, Gizem, Tuna, SDR Dikey, ATA, ADA, Anadol, Adım Adım, E-Kare, Dizin, Anıttepe, Lisans, Yargı, Berkay, Dersdestek, Bir-Yay, Sonuç, FCM, Yayıncılık, Anka Yayınevi.