Anasayfa Kitap Cevapları
27 Eylül 2023, 20:32 - Mehmet Yazdı

Ağaç yaşken eğilir. atasözü ne anlama gelir? Düşüncelerinizi aşağıya yazınız.

“Ağaç yaşken eğilir.” atasözü ne anlama gelir? Düşüncelerinizi aşağıya yazınız.

Sonraki Ödev:  Sizce Sigara, İçki, Kumar Gibi Zararlı Alışkanlıklardan Korunmak İçin Neler Yapılabilir?

Ağaç yaşken eğilir. atasözü ne anlama gelir Düşüncelerinizi aşağıya yazınız.

Sonraki Ödev:  6. Sınıf Din Kültürü Ders Kitabı Sayfa 60-61-62-64. Cevapları FCM Yayıncılık

Ağaç yaşken eğilir sözü içerisinde anlatılması istenilen ilk anlam aslında çocukların büyüme aşamasında iyi bir şekilde eğitilmesidir. Herkesin bildiği gibi ağaçlar yaş oldukları zaman eğilebilmekte ve kolay bir şekilde yön alabilmektedir. Bu neden ile aynı çocuklar da söz konusu bu söz içerisindeki yaş ağaca benzetilmektedir.

Büyüdükçe kurumakta ve aldıkları şekilde kalmaktadır. Bu neden ile çocukların büyüme aşamasında eğitimlerine oldukça dikkat edilmelidir. Sonuçta günümüzde birçok ebeveyn topluma yararlı çocuklarının olmasını istemektedir. Bu neden ile gerek ev ortamında gerekse de okul ortamında çocukların iyi bir eğitim alması gerekmektedir. Yaş bir ağaç gibi oldukları için de aldıkları her bir bilgi onların şekillenmesine yaramaktadır.

Sonraki Ödev:  Üzüm Üzüme Baka Baka Kararır. Kır Atın Yanında Duran Ya Huyundan Ya Suyundan. Atasözleriyle Anlatılmak İstenen Husus Nedir?
Sonraki Ödev:  İnsanlar Sigara, İçki ve Kumar Gibi Kötü Alışkanlıkların Zararlarını Bildikleri Hâlde Niçin Bu Tür Alışkanlıklara Yönelmektedirler?
Sizde Yorum Yazın


Forum Ders Cevapları Copyright © 2019-2023
Gizlilik Politikası İletişim S.S.S/ Sitemap