Anasayfa Kitap Cevapları
12 Ocak 2023, 6:21 - Salih Yazdı

Atalarımız Milli Mücadele Döneminde Ne Gibi Zorluklarla Karşılaşmıştır Yazalım.

Atalarımız milli mücadele döneminde ne gibi zorluklarla karşılaşmıştır.

Sonraki Ödev:  Milli Birlik ve Beraberliğin Önemini Açıklayınız.

Atalarımız Milli Mücadele Döneminde Ne Gibi Zorluklarla Karşılaşmıştır Yazalım.

Sonraki Ödev:  7. Sınıf Türkçe Ders Kitabı Cevapları 44-48-49-50-51. Sayfa MEB Yayınları

Atalarımız, milli mücadelenin yaşandığı dönemde gerçekten çok zor şartlarda, işgal altında kalan topraklarımızın kurtarılması için eşlerinden, çocuklarından hatta kendi hayatlarından fedakarlık etmişlerdir.

Ulaşım aracı ve iletişim aracı neredeyse yoktu veya gelişmemişti. Bu da onların aileleri ile iletişimini engellemiştir ve bu yüzden de psikolojik desteklerinin olmamasına neden olmuştur. Ellerinde silah bile bulamayacak kadar zor bir durumdayken, elleri teknolojik silahlarla dolu düşmana karşı savaşmışlardır. Sadece tek cephede değil aynı zamanda birçok cephede savaşıyorlardı. Dinlenmeye vakit yoktu. Beslenme ve su yetersizliği çok fazlaydı. Askerlerimizin ne yiyecek yemekleri ne de içecek suları vardı. Kıyafet sıkıntısı çekiyorlardır.

Sonraki Ödev:  Çanakkale Savaşı İle İlgili Bildiklerinizi Arkadaşlarınızla Paylaşınız.
Sizde Yorum Yazın


Forum Ders Cevapları Copyright © 2019-2022
Gizlilik Politikası İletişim S.S.S/ Sitemap

Forum Ders Cevapları, Ders Kitabı Cevapları Sitemizde Yer Alan Konular İlkokul, ilköğretim, Ortaokul, 2.Sınıf, 3.Sınıf, 4.Sınıf, 5.Sınıf, 6. Sınıf, 7. Sınıf, 8.Sınıf, Din Kültürü, Fen Bilimleri, Hayat Bilgisi, Matematik, Sosyal Bilgiler, Trafik Güvenliği, Türkçe, Ders Kitabı, Sayfa Cevapları, Gibi Konulardan Oluşmaktadır. Yayınlardan Bazıları, Özgün, Aydın, MEB, Koza, GÜN, Sevgi, Semih Ofset, Yayınları, Ekoyay, Tutku, Gizem, Tuna, SDR Dikey, ATA, ADA, Anadol, Adım Adım, E-Kare, Dizin, Anıttepe, Lisans, Yargı, Berkay, Dersdestek, Bir-Yay, Sonuç, FCM, Yayıncılık, Anka Yayınevi.